Teknoloji

Redmi’den yeni giyilebilir ürünler: Redmi Watch 3, Band 2 ve Buds 4 Lite

redmi watch 3

Xiaomi’nin çatısı altındaki Redmi yeni akıllı telefonları ile birlikte yeni giyilebilir akıllı ürünleri de gözler önüne çıkardı. Redmi Watch 3 akıllı saat, Redmi Band 2 akıllı bileklik ve Redmi Buds 4 Lite kablosuz kulaklık resmiyet kazandı. Bu üç ürün de kullanıcılarla buluşacak.

Redmi Watch 3

Redmi Watch 3 “kareye benzer” bir AMOLED ekranla kullanıcıların karşısına çıkıyor. Bu ekranın büyüklüğü 1.75 inç. Piksel yoğunluğu 341 ppi olan ekranın yenileme hızı 60 Hz. Maksimum parlaklık seviyesi ise 600 nit. Düz kenarlara sahip saatin sağ kenarında tek bir tuş bulunuyor.

Sürekli Açık Ekran özelliğiyle gelen akıllı saat için 200’den fazla saat kadranı seçeneği sunuluyor.

Xiaomi’den verilen bilgiye göre, Redmi Watch 3 daha gelişmiş bir pil ömrüyle geliyor. Saatin tek şarjla 12 gün boyunca çalışabildiği ve bunun kandaki oksijen seviyesinin ve kalp atış hızının sürekli ölçümüyle mümkün olduğu belirtiliyor. Suyun altında 5 ATM basınca kadar çalışabilen saatte GNSS konum takibi desteği de mevcut.

Akıllı saat 121’den fazla spor modunu destekliyor. GPS navigasyon desteğin sahip olan Redmi Watch 3, bir akıllı telefona ihtiyaç duymadan çalışabiliyor. Ancak telefonla görüşebilmek için bir telefon bağlantısına ihtiyaç duyuluyor. Xiaomi saatte görüşme kalitesini artırmak adına gürültü azaltan bir mikrofon bulunduğunu da belirtiyor.

Redmi Watch 3 Çin’de siyah ve beyaz renk seçenekleriyle 499 yuan (1337 TL) karşılığında satılıyor.

Redmi Band 2

Redmi Band 2 akıllı saat ve bileklikler arasındaki çizgiyi inceltiyor. Akıllı bileklik 1.47 inç ekrana sahip. Bu ekran, ilk Redmi Band’in ekranından yüzde 76 daha büyük. 9.99 mm kalınlığındaki bileklik tartıda 14.9 gram çekiyor.

Telefon görüşmesi desteklemeyen Redmi Band 2, kandaki oksijen seviyesini ve kadınların adet döngüsünü takip edebiliyor. 30’dan fazla egzersiz modunu destekleyen Redmi Band 2 yoğun kullanımla 6 gün, normal kullanımla da 14 gün boyunca çalışabiliyor.

Redmi Band 2, 2022 sonuna kadar 159 yuan (426 TL) karşılığında satılacak. Daha sonra ise fiyat 169 yuana (453 TL) çıkacak.

Redmi Buds 4 Lite

Redmi Buds 4 Lite kablosuz kulaklık ise parlak renk seçenekleriyle genç kullanıcılara ulaşmayı hedefliyor. 12 mm sürücülere sahip kulaklığın her bir topuzu 3.9 gram ağırlığında. Taşıma kutusuyla birlikte kulaklığın pil ömrü 20 saati bulunuyor. Bluetooth 5.3 destekli kulaklık, suya ve toza karşı IP54 dayanıklılık sertifikasına sahip.

redmi buds 4 lite

Redmi Buds 4 Lite yıl sonuna kadar 139 yuan (372 TL) karşılığında satılacak. 2023 ile birlikte fiyat 149 yuana (399 TL) çıkacak.

İLGİLİ HABERLER