Redmi Note 12 ailesinin yeni üyesi yolda

Redmi Note 12 ailesine yakında yeni bir üye daha katılacak gibi görünüyor. Weibo’daki bir sızıntıya göre, bu üye Redmi Note 12 Turbo olacak. Akıllı telefonun önce Çin’de piyasaya çıkmasına kesin gözüyle bakılırken, daha sonrasında Poco markasıyla Çin dışında da satışa sunulabileceği belirtiliyor.

Note 12 Turbo hakkında şu an için pek fazla şey bilinmiyor. Ancak akıllı telefonun ekranın içine yerleştirilmiş bir parmak izi tarayıcısına sahip olacağı söyleniyor. Bunun Redmi Note 12 serisi için tamamen yeni bir şey olduğunu belirtmek gerekiyor.

Note 12 Turbo’nun 6.67 inç büyüklüğünde 120 Hz AMOLED ekrana sahip olacağı söyleniyor. Çözünürlüğün ise Full HD+ olacağı belirtiliyor. Akıllı telefonun kalbinde ise Qualcomm Snapdragon 7 Gen 2 işlemcinin bulunması bekleniyor. Bunun da Redmi Note 12 serisi için bir ilk olacağını belirtmekte fayda var.

Redmi Note 12 Turbo 50 megapiksel ana kamerayla gelecek

Sızıntıda telefonun kamera özellikleriyle ilgili bazı bilgiler bulmak da mümkün oluyor. Ana kamera görevini 50 megapiksel sensörün üstleneceği belirtiliyor. 8 megapiksel ultra geniş açılı kamera ve çözünürlüğü bilinmeyen üçüncü bir kameranın ana kameraya eşlik edeceği söyleniyor. Üçüncü kameranın Redmi Note 12 Pro’da olduğu gibi 2 megapiksel makro sensör olması muhtemel görünüyor.

Redmi Note 12 Turbo ihtiyaç duyduğu enerjiyi 5500 mAh kapasiteli pilinden alacak. Bu pil 67W hızlı şarj desteğine sahip olacak. Önümüzdeki dönemde akıllı telefonla ilgili daha fazla detayla karşılaşmak sürpriz olmayacaktır.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun