Redmi Note 12 ilk sertifikasını aldı

google news abone ol

Xiaomi’nin çatısı altındaki markalardan biri olan Redmi, her altı ayda bir yeni bir Note serisi telefon çıkarma politikasını daha önce açıklamıştı. Bu nedenle Note 11’in çıkışının üstünden fazla zaman geçmemesine rağmen, Redmi Note 12 için işaretler gelmeye başladı.

Bu işaretlerden en somutu ise telefonun Çinli sertifika kurulu 3C tarafından onaylanması oldu. 3C sertifikası Note 12’nin piyasaya çıkışı için hazırlıkların başladığını gösterirken, oldukça önemli başka bir ipucu daha veriyor.

Sertifikada iki farklı modeli görmek mümkün oluyor. Bu da Note 12’nin Plus versiyonu veya baz modelin yükseltilmiş başka bir versiyonu için kapıyı açıyor.

Her iki cihazda da MediaTek’in ürettiği işlemcilerin kullanılacağı görülse de, bu işlemcilerin modelleri konusunda net bir bilgi verilmiyor. Bu da performans cephesinde net bir öngörüde bulunmayı imkansız hâle getiriyor.

3C sertifikasında herhangi bir görsel bulunmuyor. Dolayısıyla tasarım konusunda bir fikir edinmek de mümkün olmuyor. Ancak ilk sertifikanın gelişi, yakında Redmi Note 12 ile ilgili daha fazla detayı görebileceğimizin işaretini veriyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

Elon Musk yakında insan beynine bilgisayar yerleştirecek

Elon Musk, çarşamba günü düzenlenen "göster ve anlat" başlıklı bir Neuralink etkinliğinde, Elon Musk, beyin-bilgisayar arayüzü üzerinde çalışmalar yapan şirketin cihazlarından birini önümüzdeki altı ay...

ÖNE ÇIKANLAR