Teknoloji

Redmi K70 Ultra temmuz ayı bitmeden tanıtılacak

redmi k70 ultra

Redmi K70 Ultra hakkındaki söylentiler bir süredir etrafta dolaşıyor. Akıllı telefonla ilgili resmi paylaşımlar da kısa süre önce gelmeye başlamıştı. Xiaomi, Weibo hesabından yaptığı paylaşımla telefonun temmuz ayı sona ermeden tanıtılacağını doğruladı.

K70 Ultra şirket tarafından “performans kralı” olarak tanımlanıyor. Telefonun kalbinde MediaTek’in Dimensity 9300+ işlemcisinin olduğunu düşününce bu duruma pek şaşırmamak gerekiyor. Dimensity 9300+, MediaTek’in amiral gemisi işlemcisi konumunda.

redmi k70 ultra

K70 Ultra, suya ve toza karşı IP68 dayanıklılık sertifikasıyla gelecek. 120W kablolu şarj desteği de telefonun özellikleri arasında sayılıyor. Sadece Çin’de satılacak olan K70 Ultra’nın Çin dışında Xiaomi 14T Pro adıyla kullanıcıların karşısına çıkma ihtimali oldukça yüksek görünüyor.

Redmi K70 Ultra hangi özelliklerle gelecek?

Geçmiş sızıntılara göre, K70 Ultra’da Dimensity 9300+’a eşlik eden RAM seçenekleri 24 GB’a kadar uzanacak. Depolama alanı içinse maksimum seçenek 1 TB olacak. Yenileme hızı 144 Hz olan 1.5K ekran ve 5500 mAh pil de telefonun özellikleri arasında sayılıyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER