Reddit Keşfet sekmesiyle yeni içerik ve topluluk bulmayı kolaylaştırıyor

google news abone ol

Reddit Keşfet sekmesini iOS ve Android uygulamalarında kullanıcılarıyla buluşturmaya başladı. Bu yeni sekmede resimler, GIF animasyonları ve videolar aşağıya doğru kaydırılabilir bir ızgara görünümünde gösterilecek. Böylelikle kullanıcıların ilgilerini çekebilecek yeni içerik ve topluluklar bulmaları kolaylaşacak. Yeni sekmenin akıllara Instagram’ın keşif sayfasını ve Pinterest’i getirdiği söylenebilir.

Keşfet sekmesi hem iOS hem de Android uygulamalarında Topluluklar/ Abonelikler sekmesinin yerini alıyor. Sekmeyi sembolize eden pusula ikonu, ekranın alt kısmındaki navigasyon çubuğunda ikinci sırada bulunuyor. Bu değişiklik kullanıcıların abone oldukları topluluklara erişiminin zorlaştığı anlamına gelmiyor.

Kullanıcılar ekranın sol üst köşesindeki avatarlarına dokundukları açılan araç çubuğu üzerinden aboneliklerine hızlı şekilde erişmeye devam edebilecek. Buna ek olarak, ekranı sağa doğru kaydırarak kullanıcılar profillerine ulaşabilecek.

Reddit’in içerik ve topluluk külliyatının çok büyük olduğunu söyleyen şirketin topluluk ve içerikten sorumlu ürün direktörü Jason Costa, platformun geleneksel olarak metin yoğunluğu fazla bir yapıda olduğunu hatırlattı. Bunun platformun multimedya içerik zenginliğini arkada bıraktığını söyleyen Costa, yeni Keşfet sekmesiyle bu içerikleri öne çıkarmayı hedeflediklerini belirtti.

reddit keşfetCosta konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı: “Bu değişiklik sonucunda insanların daha fazla topluluğu keşfedeceğini ve bu topluluklara katılacağını düşünüyorum. Hem eski hem de yeni Reddit kullanıcılarının burada kendilerine hitap edecek içerikler bulacağına inanıyorum. Testler sırasında, tam da beklediğimiz gibi, her kullanıcı en az bir yeni topluluğa katıldı.”

Reddit Keşfet sekmesini henüz tüm kullanıcılara ulaştırmış değil. Sekmenin dağıtımının zaman içinde tamamlanması bekleniyor. Buna ek olarak; Apollo, Relay ve BaconReader gibi üçüncü taraf uygulamalarda Reddit’in Keşfet sekmesine erişilemeyecek.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

Elon Musk yakında insan beynine bilgisayar yerleştirecek

Elon Musk, çarşamba günü düzenlenen "göster ve anlat" başlıklı bir Neuralink etkinliğinde, Elon Musk, beyin-bilgisayar arayüzü üzerinde çalışmalar yapan şirketin cihazlarından birini önümüzdeki altı ay...

Avrupa Birliği’nden Twitter’a Dijital Servisler Yasası uyarısı

Avrupa Birliği Twitter'ı ve yeni sahibi Elon Musk'ı kurallarına uyulması konusunda uyardı. Avrupa Birliği'nin Dijital Servisler Yasası'ndan sorumlu komiseri Thierry Breton, mikro blog servisinin...

ÖNE ÇIKANLAR