Realme Pad testten geçti, özellikleri görüldü

Realme tablet pazarına Realme Pad isimli cihazıyla giriş yapmaya hazırlanıyor. Geekbench’in benchmark testi sonucu, tabletin özelliklerini görmeyi sağlıyor. Buna göre, tabletin kalbinde MediaTek’in Helio G80 işlemcisi bulunuyor.

Benchmark testi, tabletin kutusundan Android 11 işletim sistemiyle çıkacağını gösteriyor. Bu işlemciye 4 GB RAM eşlik edecek. Ancak tabletin 6 GB RAM’e sahip bir versiyonunun da bulunması bekleniyor.

Tabletin altın rengi ve gri renk seçenekleriyle geleceği belirtildi. 10.4 inç ekranın 2400 x 1080 piksel çözünürlük sunması ve yenileme hızının 60 Hz olması bekleniyor. 8 megapiksel ön ve 8 megapiksel arka kamera da telefonun özellikleri arasında yer alıyor.

Tablete ihtiyaç duyduğu enerjiyi 7100 mAh kapasiteli pil verecek. 64 GB depolama alanı ve tablete yerleştirilen kalem de Realme Pad’in özellikleri arasında sayılıyor.

Dedikodulara göre, Realme Pad 9 Eylül’de tanıtılacak. Tabletin Hindistan’da 20 bin rupi  (2275 TL) karşılığında satılması bekleniyor.

Eğitim için tablet önerileri – Video

MediaMarkt için hazırladığımız tablet önerileri videosunda, farklı ekran büyüklüklerine ve teknik özelliklere sahip olan, fiyatları da modelden modele değişiklik gösteren çeşitli tablet önerileri sıralıyoruz.

iOS 15 ve iPadOS 15’in çıkış tarihi belli oldu

Apple, iOS 15 ve iPadOS 15'in kullanıcılarla buluşacağı tarihi açıkladı. Şirketin WWDC 2021'de duyurusunu yaptığı yeni yazılım sistemi güncellemeleri 20 Eylül itibarıyla dağıtıma çıkacak. Hem...