Realme GT Neo’nun tasarımını gösteren ilk paylaşım

Realme GT Neo, 31 Mart’ta Çin’de gözler önüne çıkacak. Akıllı telefonun kalbinde MediaTek’in Dimensity 1200 işlemcisinin bulunacağı daha önce doğrulanmıştı. Realme şimdi de akıllı telefonunun tasarımını gösteren yeni görselleri paylaştı.

Burada akıllı telefonun arka kamera sistemini görmek mümkün oluyor. Üçlü sistemde ana kamera görevini 64 megapiksel sensörün üstleneceği de doğrulanan bilgiler arasında yer alıyor.

Kamera adası, arka paneldeki parlak şeritin üst kısmına yerleştirilmiş. Bu parlak panelin alt kısmında ise Realme logosu ve “Dare to Leap” sloganı bulunuyor. Realme bunu “Kutu Logo Tasarımı” olarak adlandırıyor. Şirket yeni logonun Cyberpunk kültüründen esinlendiğini ve bir tür saygı duruşu niteliği taşıdığını belirtti.

Realme’nin görüntülerini paylaştığı renk seçeneği “Final Fantasy” olarak adlandırılıyor. Mikron seviyesindeki mat arka panelin hem darbelere karşı dayanıklı olduğu hem de kir göstermediği ifade edildi.

Realme GT Neo’nun sağ kenarında telefonun güç butonu bulunuyor. Ses kontrol tuşları ise sol kenara yerleştirilmiş. Telefonun alt kenarında ise USB-C girişi, hoparlör, mikrofon ve 3.5 mm. kulaklık jakı bulunuyor. Kenarlarda veya arka panelde parmak izi tarayıcısı görülmemesi, telefonda AMOLED ekran paneli bulunacağını doğruluyor.

GT Neo’da 4D Titreşim ve 3D temperlenmiş likit soğutma sisteminin bulunacağı daha önce açıklanmıştı. Paslanmaz çelik ve bakırdan oluşan bu sistem, telefonun sıcaklığını 15 santigrat derece düşürme imkanı sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Call of Duty Mobile'ın yeni sezonunda yaşayan ölülerin kuşatması geri dönüyor

Realme GT Neo ile tanışmak için altı gün daha beklemek gerekiyor. Bu süreçte telefona dair yeni detaylarla karşılaşmak sürpriz olmayacaktır.

Huawei Nova 9 Ön İnceleme: Kaan Arlı’dan Huawei deneyimi ile ilgili detaylar – Video

Huawei geçtiğimiz ay Çin'de duyurusunu gerçekleştirdiği Huawei Nova 9'un Doğu Avrupa, İskandinavya, Kanada ve Türkiye bölgeleri için lansmanını Avusturya'nın başkenti Viyana'da gerçekleştirdi. Öte yandan...

Sony A7 IV tanıtıldı: 33 MP sensör, 4K video kaydı

Sony, aynı zamanda A7 IV olarak da bilinen Alpha 7 IV fotoğraf makinesini/kamerasını tanıttı. A7 IV, Sony'nin 2018'de çıkarttığı giriş segmenti tam kare kamerası...

Apple Watch Series 7 söküm işleminde dikkat çekici detaylar – Video

Apple Watch Series 7'nin Türkiye'nin de aralarında bulunduğu çeşitli ülkelerde satışa sunulmasıyla birlikte, iFixit ekibi bu yeni Apple akıllı saatinin söküm işlemlerine zaman kaybetmeden...

Razer Zephyr RGB yüz maskesi satışa sunuldu

Duyurusu uzun süre önce yapılan Razer Zephyr akıllı yüz maskesi sonunda satışa sunuldu. RGB aydınlatmalı maskenin ABD'deki fiyat etiketinde 99.99 dolar yazıyor. 150 dolar...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun