Teknoloji

Realme’den GT Neo 5 için bir paylaşım daha

realme gt neo 5
Teknoblog içeriklerine Google Haberler’de abone olun:

240W hızlı şarj destekli Realme GT Neo 5, 9 Şubat’ta resmen gözler önüne çıkacak. Tanıtım için geri sayım devam ederken, Realme de sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla telefon için heyecanı artırıyor.

Bu paylaşımlardan biri olan 8 saniyelik videoda telefonun kamera tasarımını görmek mümkün oluyor. Üç sensörlü kare kamera modülü tasarımı doğrulanırken, bu kamera modülünün yanına mor renkli LED ışığın yerleştirilmiş olması göze çarpıyor.

Realme hızlı şarj özelliğiyle ilgili bilgiler de paylaştı. Telefonun kutusundan bir GaN adaptör ve 12A bir kablo çıkacak. 10 hücreli tasarıma sahip olan pil üç farklı şarj pompasıyla doldurulacak. Güvenlik konusunda TUV Rheinland sertifikası alan bu pili sadece 30 saniye şarj etmek, 2 saat boyunca telefonda konuşmayı mümkün kılacak.

Realme’den verilen bilgiye göre, 1600 şarj döngüsünün ardından pil kapasitesindeki toplam kayıp yüzde 20’yi geçmeyecek. Söz konusu şarj döngüsü sayısında sektörel standardın 800 olduğunu belirtmekte fayda var.

Realme GT Neo 5 50 megapiksel ana kamerayla gelecek

Realme GT Neo 5 50 megapiksel ana kamerayla gelecek. Telefonun kalbinde Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemcinin bulunması beklense de, şarj hızının 150W olduğu ayrı bir versiyonun hazırlandığı ve bu versiyonun MediaTek Dimensity 8200 işlemci taşıyacağı söyleniyor. Tanıtım öncesinde Realme’den telefonla ilgili yeni paylaşımların gelmesi bekleniyor.

İLGİLİ HABERLER