Teknoloji

Realme 10 serisi kasım ayında tanıtılacak

realme 10 4g

Realme 10 serisi şu sıralarda çok sayıda sızıntıda boy göstermişti. Sızıntıların artması, resmi duyurunun yaklaştığının sinyalini vermişti. Şirket serinin kasım ayı içinde resmiyet kazanacağını doğruladı.

Realme yeni serisi için tanıtım kampanyasına da şimdiden başlamış gibi görünüyor. Serinin üyeleri için üç odak noktası olduğunu belirten şirket, bunları “ileriye dönük teknolojiler” olarak tanımladı. Realme performans, tasarım ve ekranın da seride önemli bir yere sahip olacağının altını çiziyor.

10 Pro Plus’ın kavisli bir ekrana sahip olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Bunun telefonun içinde bulunduğu fiyat kategorisi için sıra dışı bir durum olacağı söylenebilir. 10 Pro Plus’ın MediaTek Dimensity 1080, 10’un ise Helio G99 işlemciyle gelmesi bekleniyor. Bu iki telefonun arasına 10 Pro modelinin girip girmeyeceği ise belirsizliğini koruyor.

10 Pro Plus’ta ekranın yenileme hızının 120 Hz olacağı söyleniyor. Optik görüntü sabitleme özelliğine sahip 50 megapiksel ana kamera, 67W hızlı şarj destekli 5000 mAh pil de bu telefonun özellikleri arasında sayılıyor. Realme 10’da ise pil kapasitesi değişmese de, şarj hızının 33W seviyesine inmesi bekleniyor. Buna ek olarak, kavisli ekran panelinin de düz ekran olarak değişmesi öngörülüyor.

İLGİLİ HABERLER