Qualcomm Snapdragon zirvesinde önemli isimleri ağırlayacak

Qualcomm geleneksel Snapdragon zirvesinde en yeni 5G işlemcilerini tanıtmaya hazırlanıyor. Bu işlemciler arasında yeni amiral gemisi Snapdragon 875 de bulunuyor. Mobil işlemci devi, Snapdragon zirvesinde her yıl olduğu gibi önemli isimleri misafir edecek.

Bu isimlerden bazıları şimdiden biliniyor. Xiaomi’nin CEO’su Lei Jun, Sony Mobile’ın başkanı Mitsuya Kishida ve OnePlus’tan Kyle Kiang etkinlikte sahneye çıkacak bazı isimler arasında yer alıyor.

Etkinliğin açılışını Qualcomm’un başkanı Cristiano Amon yapacak. Önemli mobil operatörlerden bazılarının yöneticileri de etkinlikte Amon’a eşlik edecek. ABD merkezli Verizon’dan Nicki Palmer ve Japon mobil operatör NTT Docomo’dan Naoki Tani etkinlikte boy gösterecek.

Xiaomi, Sony ve OnePlus yöneticilerinin etkinliğe katılacak olması, bu üç şirketin 2021’in başlarında Qualcomm’un yeni işlemcilerini taşıyan telefonları piyasaya süreceği anlamına geliyor.

Snapdragon 875’te yeni nesil yüz tanıma ve yapay zekâ teknolojilerini bulmak mümkün olacak. Bu teknolojilerin uygulamasını nöral dil işleme platformu Hugging Face’in kurucusu ve CEO’su Clement Delangue anlatacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Fairphone 4 5G desteğiyle gelecek

Qualcomm Snapdragon zirvesindeki tüm sunumlar küresel koronavirüs salgını nedeniyle farklı çevrimiçi platformlarda canlı olarak yayınlanacak.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

iOS 15 yayınlandı, hemen şimdi indir

Apple'ın ön gösterimini haziran ayındaki WWDC 2021 etkinliğinde gerçekleştirdiği iOS 15 için final sürüm yayınlandı, indirme işlemi için bekleyenler artık bu güncellemeyi cihazlarında görebilirler....

iPadOS 15 yayınlandı, işte yenilikler ve uyumlu cihazlar

Apple iPad'lere özel işletim sistemi iPadOS'in en son sürümünü yayınladı. Yaz başında ön gösterimi yapılan iPadOS 15 ile birlikte Apple'ın tabletlerine çoklu görev tarafında...

watchOS 8 çıktı, hemen şimdi indir

Apple Watch kullanıcıları için watchOS 8 güncellemesi dağıtıma çıktı. Apple'ın belirttiğine göre, bu yaz başında ön gösterimi yapılan yeni sürümle birlikte sağlıklı, aktif ve...

iOS 15 İncelemesi

Apple, yaklaşık üç buçuk aylık beta sürecinin ardından iOS 15 güncellemesini yayınladı. Artık bir Apple klasiği hâline gelmiş biçimde, bu güncelleme geniş yelpazeye yayılmış...