Teknoblog Oyun Pokemon Go AR+ moduyla Android’e gerçek boyutlu yaratıklar getiriyor

Pokemon Go AR+ moduyla Android’e gerçek boyutlu yaratıklar getiriyor

Pokemon Go AR+ moduyla iOS kullanıcılarının geçtiğimiz yılın sonundan beri yaşadığı artırılmış gerçeklik deneyimini Android'e getiriyor.

pokemon go ar+

Pokemon‘ların boyları 10 santimetreden 14 metreye kadar uzanıyor. Ancak Android kullanıcıları için Pokemon Go‘daki tüm yaratıklar normalde boyları ne kadar olursa olsun aynı görünüyordu. Niantic bu duruma beklenen çözümü sonunda getirdi. Pokemon Go AR+ moduyla Pokemon’ları gerçek boyutlarında gösterecek.

AR+ modunun temelinde Google’ın ARCore teknolojisi bulunuyor. Bu geliştirilmiş deneyim iOS kullanıcılarına 2017’nin aralık ayında sunulmuştu.

Android kullanıcılarının söz konusu modu aktif hâle getirebilmeleri için ARCore uygulamasını indirmeleri gerekiyor. ARCore’un yüklenmesiyle birlikte Pokemon Go’daki Pokemonları gerçek boyutlarında görmek mümkün hâle gelecek.

Pokemon Go AR+modu tüm cihazlarda desteklenmiyor. Google’ın ARCore için destek sunduğu cihazlarda bu moda erişilebiliyor. AR+ modu aktif hâle geldiğinde Pokemon’un boyutu oyuncunun Pokemon’a olan mesafesine göre ölçeklendiriliyor. Pokemon’lar oyuncuların hareketlerini de algılayabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Samsung Galaxy S10 modelleri için ilk resmi işaret Çin'den geldi
Önceki HaberGarmin Instinct askeri seviyede dayanıklılık ve uzun pil ömrü vadediyor
Sonraki HaberSamsung katlanabilir telefonunu cebe girebilen bir tablet olarak tanımlıyor

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz