Pioneer’ın Lightning portlu kulaklığı müzik dinlerken şarj imkanı sunuyor

pioneer lightning kulaklıkApple’ın iPhone 7’den kulaklık jakını çıkarma kararı birçok şikayete neden olmuşken, en çok dile getirilen unsurlardan bir tanesi bir taraftan kulaklıkla müzik dinlerken bir taraftan da akıllı telefonun nasıl şarj edileceği olmuştu. Ne de olsa her iki kablonun da aynı porta bağlanması gerekiyordu. Apple tüketicilere kablosuz kulaklıklara doğru yönlendirerek bu sorunu çözmeyi planlarken, Pioneer alışılmış yöntem için daha uygun bir çözümle tüketicilerin karşısına çıkıyor.

149.95 dolarlık yurt dışı satış fiyatına sahip olan Pioneer Rayz Plus, Lightning kulaklık kablosuna entegre edilmiş Lightning portu sayesinde bir taraftan iPhone 7 ile kulaklıka müzik keyfi yaşarken bir taraftan da Lightning kablosu aracılığıyla telefonu şarj etmeye izin veriyor.

Pioneer kulaklık sadece bu özellikle sınırlı kalmıyor; uyarlanabilir gürültü bastırma ve kulaklık topuzlarını kulaktan çıkarınca müziğin otomatik olarak duraklatılması gibi iki beğenilecek özelliği de sunuyor. Gürültü bastırma teknolojisinin kullanıcının kulağına ve çevresine uyum sağlayarak çalıştığı söyleniyor. Bu, her bir kulaklık topuzuna yerleştirilmiş altı farklı mikrofonla gerçekleştiriliyor. HearThru adını taşıyan bir mod da kulaklıkları çıkarmadan çevre seslerini duymayı mümkün kılıyor.

Bu arada Pioneer’ın 99.95 dolara sunduğu Rayz modeli de bulunuyor. Pioneer Rayz’de gürültü bastırma teknolojisi bulunuyor.

Her iki yeni Pioneer kulaklık modeli de özellikler bakımından zengin, ayrıca eklenen Lightning özellikleri sayesinde geleneksel 3.5mm kulaklıkları aratmıyor. Yardımcı iOS uygulaması ekolayzır ayarlaması yapmayı sağlıyor. Ayrıca uygulama üzerinden kablo üstündeki kumandada bulunan akıllı tuşa da görev ataması yapılabiliyor. Pioneer Rayz kulaklıkların teknik özellikleri hakkında fazla bilgi vermiyor, ancak sunulan özellikler bu alanda hiç fena olmadığını işaret ediyor.

Eğer gürültü bastırma ve diğer kapsamlı özellikleri gösterildiği gibi iyi şekilde çalışıyorsa, bu kulaklıklar on milyonlarca iPhone 7 sahibi arasında kendilerine hatırı sayılır bir alıcı kitlesi bulabilir.

F1 Amerika GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 heyecanı iki haftalık bir aranın ardından Türkiye'den ABD'ye taşınıyor. F1 Amerika GP 2021 hafta sonunda yine heyecanlı bir yarış bizi bekliyor. Geçen...

Huawei Nova 9 Ön İnceleme: Kaan Arlı’dan Huawei deneyimi ile ilgili detaylar – Video

Huawei geçtiğimiz ay Çin'de duyurusunu gerçekleştirdiği Huawei Nova 9'un Doğu Avrupa, İskandinavya, Kanada ve Türkiye bölgeleri için lansmanını Avusturya'nın başkenti Viyana'da gerçekleştirdi. Öte yandan...

Sony A7 IV tanıtıldı: 33 MP sensör, 4K video kaydı

Sony, aynı zamanda A7 IV olarak da bilinen Alpha 7 IV fotoğraf makinesini/kamerasını tanıttı. A7 IV, Sony'nin 2018'de çıkarttığı giriş segmenti tam kare kamerası...

Apple Watch Series 7 söküm işleminde dikkat çekici detaylar – Video

Apple Watch Series 7'nin Türkiye'nin de aralarında bulunduğu çeşitli ülkelerde satışa sunulmasıyla birlikte, iFixit ekibi bu yeni Apple akıllı saatinin söküm işlemlerine zaman kaybetmeden...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun