Oxenfree II: Lost Signals’ın çıkışı 2023’e kaldı

2016 çıkışlı Oxenfree’nin takipçisi Oxenfree II: Lost Signals’ın çıkışı oyunun yapımcısı Night School Studio tarafından ertelendi. Stüdyonun Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “Oxenfree II’yi gerçekten özel kılmak ve daha fazla yerelleştirme yapabilmek için oyunumuzun çıkışını 2023’e bıraktık” ifadeleri kullanıldı.

Netflix bir süre önce orijinal Oxenfree’nin aboneleri tarafından ücretsiz oynanabileceğini açıklamıştı. Şirket, Night School Studio’yu 2021’de satın almıştı.

Netflix’in küresel kitlesinin büyüklüğünü düşününce yerelleştirmenin önemi daha iyi anlaşılıyor. Şirketin oyunu daha fazla dilde sunma isteğinin bu kararın asıl sebebi olduğu söylenebilir. Oxenfree’nin Netflix versiyonu 30’dan fazla dilde alt yazı desteği sunuyor.

Oxenfree II: Lost Signals 2023’te yayınlandığında Steam, PlayStation 4, PS5 ve Nintendo Switch’te oyuncularla buluşacak.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun