Oppo Türkiye yatırımları ile ilgili resmi açıklama yaptı

Son günlerde Oppo, Xiaomi ve Samsung’un Türkiye’de üretime başlayacağına yönelik olarak çıkan haberlerin ardından Oppo Türkiye’den resmi bir açıklama geldi. Teknoblog’a da gönderilen açıklamada, Oppo’nun Türkiye’deki büyümesine paralel olarak bölgeye yatırım yapma kararı aldığı kaydedildi.

Oppo Türkiye Genel Müdürü Weijan Zhou, şirketin yerli topluma vermiş olduğu sözün bir parçası olarak bir süredir Türkiye’ye daha fazla yatırım yapmayı düşündüğünü kaydetti. Bakanlıklar ve yetkililerle yapılan olumlu görüşmelerin ardından yatırım kararıyla ilgili olarak yakın zamanda daha fazla bilginin de paylaşılacağı kaydedildi.

Oppo Türkiye’nin konuyla ilgili resmi açıklaması aşağıda yer alıyor:

Akıllı telefon pazarında dünya çapında 40’tan fazla ülkede başarılı bir geçmişi ve güçlü hedefleri bulunan, lider akıllı telefon üreticisi OPPO, Türkiye’deki büyümesine paralel olarak bölgeye yatırım yapma kararı almıştır. OPPO Türkiye Genel Müdürü Weijian Zhou’nun, yatırım kararı ile ilgili açıklamaları şu şekildedir: “OPPO, yerli topluma vermiş olduğu sözün bir parçası olarak bir süredir Türkiye’ye daha fazla yatırım yapmayı düşünüyordu. Hazine ve Maliye Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı yetkilileriyle olumlu görüşmeler yaptıktan sonra, yatırım kararımızla ilgili yakında sizlerle daha fazla bilgi paylaşmayı umuyoruz. Bu vesileyle, Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra Hazine ve Maliye Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı’na da gösterdikleri çaba ve olumlu destekleri için teşekkür ederiz.”

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

İLGİLİ HABERLER