Teknoloji

Oppo’dan Türkiye’deki akıllı telefon fabrikası için özel video

Avrupa’daki ilk üretim tesisini İstanbul’da açarak küresel yatırımlarını genişleten Oppo, hazırladığı özel bir video ile bu yeni fabrikasını tanıtıyor.

Oppo, İstanbul’un Tuzla ilçesinde 10 bin metrekareden fazla bir alanı kapsayan son teknolojiye sahip modern fabrikasında, ‘Made in Turkey’ sözünü yerine getirerek akıllı telefon modellerinin üretim sürecini yönettiğini belirtiyor.

Dünyanın en büyük dördüncü akıllı telefon markası hâline geldiğinin altını çizen Oppo, şu anda, CKD (Completely Knocked Down/Tamamı Demonte Üretim) sertifikasını alarak Türkiye’de fabrika kuran ilk akıllı telefon markası olduğunu dile getiriyor. CKD ile ithal edilmiş hazır bileşenleri monte etmek yerine Oppo, ürünlerinin sıfırdan üretilmesine de olanak tanıyor. Şirket, üretilen akıllı telefonun tüketiciyle buluşmasından önceki süreçte, düşme testleri, toz testleri, termal şok testleri ve büküm testleri de dahil olmak üzere dayanıklılığını ve güvenilirliğini sağlamak için yüzlerce prosedürden geçtiğini garanti ediyor.

Oppo’nun İstanbul’un Ataşehir ilçesindeki bölge merkezinden sadece birkaç kilometre uzaklıkta bulunan ve dört ayda inşa edilen 10 bin 200 metrekarelik fabrikasında, yüzde 99’lık kısmı Türk vatandaşı olmak üzere yaklaşık 850 personel istihdam ediliyor. Fabrika, akıllı telefonların tüm üretim sürecini, geleneksel montajlama yerine yüksek düzeyde otomasyona sahip bir Yüzey Montaj Teknolojisi (SMT) üretim hattı aracılığıyla gerçekleştiriyor. Ek olarak fabrikanın, tedarik zincirleri de hesaplandığında yaklaşık 10.000 dolaylı istihdam imkanı sağlanıyor. OPPO’nun Türkiye’ye yaptığı büyük yatırım ve yetenekli iş gücü, bölgeye ve halkına olan uzun vadeli bağlılığının kanıtını oluşturuyor.

İLGİLİ HABERLER