Oppo Qualcomm’un yeni işlemcisinin ilk kullanıcılarından biri olacak

Qualcomm’un Snapdragon 875 işlemcisini önümüzdeki aralık ayında tanıtması bekleniyor. Şirketin amiral gemisi olarak konumlandırdığı Snapdragon 875’in yanında bu işlemcinin “lite” versiyonunu da tanıtması öngörülüyor. Snapdragon 870 adını taşıyacağı söylenen bu işlemciyi kullanan ilk üreticilerden birinin de Oppo olacağı iddia ediliyor.

Qualcomm’un yeni işlemcisinin 3.2 GHz hıza ulaşabileceği belirtiliyor. Bu işlemcinin performans bakımından Snapdragon 865’in üstüne çıkacağı, ancak ham performans olarak tahmin edildiği gibi Snapdragon 875’in altında kalacağı ifade ediliyor.

Snapdragon 870 ve diğer yeni nesil işlemcilerle orta üst segmentte konumlanan telefonlarda da 5G desteğinden yararlanmak ve görece yüksek bir performansa ulaşmak mümkün olacak. Qualcomm açısından 1000 doların altında fiyatlarla yüksek performans sunmak da önem taşıyor.

Oppo Snapdragon 870 işlemcili telefon çıkaran tek üretici olmayacaktır. Listedeki diğer üreticileri görmek içinse Qualcomm’un resmi duyurusunu beklemek gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Samsung Galaxy M42 5G'nin tanıtım tarihi belli oldu

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube Kids uygulaması artık Türkiye’de

YouTube yetişkinler kadar çocuklar için de epey popüler platformlardan bir tanesi. Çocuklar daha bebekliklerinden itibaren YouTube'dan oynatılan videolarla büyüyor desek yanlış olmaz. Bu durumu...

Apple iMac M1 işlemci ve parlak renklerle yenilendi

Apple daha ince bir tasarıma, yeni M1 işlemciye ve parlak renk seçeneklerine sahip yeni iMac masaüstü bilgisayarını tanıttı. Klasik renkli iMac'lere bir tür saygı...