Oppo Reno 5 serisinin tanıtım tarihi belli oldu

Oppo Reno 5 serisi hakkındaki sızıntı ve dedikodular son bir aydır devam ediyor. Bu sızıntıların ardından serinin tanıtım tarihi için beklenen açıklama da geldi. Oppo’nun Weibo’da yaptığı paylaşıma göre, Reno 5 serisi 10 Aralık’ta gözler önüne çıkacak.

Reno 5 serisinde ilk etapta üç telefon kullanıcılarla buluşacak. Snapdragon 765G işlemcili Reno 5, Dimensity 1000+ işlemcili Reno 5 Pro ve Snapdragon 865 Plus işlemcili Reno 5 Pro Plus modellerinin kullanıcıların karşısına çıkması bekleniyor.

Reno 5 ve Reno 5 Pro’nun Reno 4 5G ve Reno 4 Pro 5G modellerinin biraz daha iyileştirilmiş versiyonları olması öngörülüyor. Reno 5 Pro Plus içinse henüz net bir işaret olmasa da; bu cihazın Reno ailesinde daha önce görülmemiş bir performans sunacağı konuşuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Vivo Y75 5G'nin tasarımı ve renkleri resmi paylaşımla görüldü

Reno serisi Oppo’nun portföyünde genellikle orta segmentte konumlanıyor. Amiral gemisi ürünler ise Find serisi altında kullanıcıların karşısına çıkıyor. Oppo Reno 5 serisiyle birlikte Snapdragon 865 Plus işlemcili bir cihazın sunulacağı söylentisi, Oppo’nun portföyünde bir değişime gidebileceği ihtimalini akıllara getiriyor. Bu ihtimalin gerçeğe dönüşüp dönüşmeyeceği önümüzdeki hafta anlaşılacak.

İLGİLİ HABERLER