Teknoloji

Oppo Reno 5 Pro 5G dünyaya açılıyor

oppo reno 5 pro 5g

Oppo Reno 5 Pro 5G geçtiğimiz ay Çin’de görücüye çıkmıştı. Akıllı telefon şimdi de dünyaya açılıyor. Geçtiğimiz yıl Reno 4 serisinde Çin versiyonu ve uluslararası versiyonda farklı özellikler sunan Oppo, bu yıl söz konusu ayrımı ortadan kaldırıyor. Reno 5 Pro 5G’nin uluslararası versiyonunda da MediaTek işlemci, ultra hızlı şarj özelliği ve dörtlü arka kamera bulunuyor.

Oppo Reno 5 Pro 5G’nin Çin dışındaki ilk durağı Hindistan olacak. Şirket, akıllı telefonun Hindistan duyurusunu uygun fiyatlı kablosuz kulaklık Enco X ile birlikte gerçekleştirdi.

Reno 5 Pro 5G’nin kalbinde Dimensity 1000 Plus işlemci bulunuyor. Reno 5 Pro 5G, Oppo’nun Hindistan’da piyasaya sürdüğü ilk 5G telefon olma özelliğini taşıyor. İşlemciye 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanı eşlik ediyor. Akıllı telefonda microSD kart desteği bulunmadığını belirtmekte fayda var.

Reno 5 Pro 5G’nin arkasında dörtlü bir kamera sistemi bulunuyor. Burada 64 megapiksel çözünürlüklü ana kameraya 8 megapiksel ultra geniş açılı kamera eşlik ediyor. Sistemi 2 megapiksel çözünürlüklü makro kamera ve derinlik sensörü tamamlıyor. Telefonun önünde ise 32 megapiksel kamera bulunuyor.

Oppo Reno 5 Pro 5G 4350 mAh pille gelecek

Reno 5 Pro 5G’ye ihtiyaç duyduğu enerjiyi 4350 mAh kapasiteli pil sağlıyor. Bu pil 65W hızlı şarj desteğine sahip.

Oppo Reno 5 Pro 5G için siyah ve mavi olmak üzere iki renk seçeneği sunuluyor. Akıllı telefon Hindistan’da 35 bin 990 rupi (3690 TL) karşılığında satılacak.

İLGİLİ HABERLER