Manşetler

Dynaudio teknolojisine sahip Oppo Enco X Türkiye’de satışa sunuldu

oppo enco x özellikleri

Oppo, gerçek kablosuz stereo özelliğine sahip Bluetooth destekli kablosuz kulaklığı Enco X’i Türkiye pazarında satışa sundu. Yenilenmiş DBEE 3.0 ses sistemi ve LHDC kablosuz iletimle desteklenen Oppo Enco X kablosuz kulaklıklar müthiş bir Hi-Fi deneyimi sunuyor. Enco X, Oppo’nun Danimarka merkezli hoparlör üreticisi Dynaudio ile yaptığı iş birliğinin ilk ürünü olarak dikkat çekiyor. Oppo Enco X özellikleri ve fiyatı haberimizde.

Enco X kablosuz kulaklık, konuyla ilgili olarak yayınlanan basın bültenine göre, Oppo’nun tecrübeli akustik ustalığı ile İskandinav ses devi Dynaudio’nun uzmanlığının birleşmesiyle ortaya çıktı. Dynaudio’nun baş akustik uzmanları ve Oppo’nun kendi akustik ekibinin Avrupa’nın en büyük akustik laboratuvarında yaptıkları yoğun araştırmalar, testler ve akortlar Oppo Enco X’in birinci sınıf ses kalitesiyle sonuçlandı.

Oppo Enco X
GittiGidiyor’dan satın alın

SATIN AL

Oppo ilk DBEE 1.0 Dinamik Ses teknolojisini 2007 yılında tanıtmıştı. 13 yıl sonra yepyeni DBEE 3.0 Ses Sistemi’nde yeni malzemeler, yeni bir yapı ve yeni teknoloji yer alıyor. Oppo Enco X kablosuz kulaklıklar eş merkezli çift sürücülü bir tasarıma sahip. Öndeki manyetik kaplamalı sürücü yüksek frekansları yönetirken, arkadaki üç katmanlı kompozit dinamik sürücü orta ve düşük frekansları kontrol ediyor. Düşük gecikmeli kablosuz iletim sağlayan LHDC ile desteklenen paralel çift hoparlörlerin oluşturduğu kombinasyon, doğal bir derinlik içerisinde kusursuz ve pürüzsüz sesin keyfini çıkarmanıza olanak tanıyor.

oppo enco x

Oppo Enco X özellikleri

Çift çekirdekli bir Bluetooth gürültü azaltma çipine sahip olan Enco X, hibrit aktif gürültü önleme özelliğiyle birlikte geliyor. Kablosuz kulaklıkta dört farklı mod için ayarlama yapabiliyorsunuz. Örneğin, kalabalık bir toplu taşıma aracında yolculuk ederken sesin keyfini azami ölçüde çıkarabilmek için maksimum gürültü önlemeyi tercih edebilirsiniz. Kafe ya da ofis ortamında gürültüyü yumuşatmak üzere gürültü önleme modunu seçebilirsiniz. Kulaklığınızı çıkarmadan etrafınızda olup bitenlerin farkında olmak istiyorsanız şeffaf modu tercih edebilirsiniz. Eğer isterseniz gürültü önleme özelliğini tamamen devre dışı da bırakabilirsiniz. Üç mikrofonlu gürültü kontrol algoritması ile donatılan Oppo Enco X, gelişmiş ayarlanabilir bir filtre ve rüzgâr gürültüsü tespit mekanizması sayesinde tüm gürültüleri ortadan kaldırıyor. Böylece gürültülü ve rüzgârlı ortamlarda bile sesiniz net bir şekilde duyuluyor.

Enco X kablosuz kulaklıklar, Oppo’nun daha önceki kulaklık modellerinde kullandığı düşük gecikme geleneğini sürdürüyor. Yeni binaural düşük gecikmeli Bluetooth iletimi daha fazla kararlılık, sistem düzeyinde ultra düşük gecikme optimizasyonu ve daha güçlü gecikme azaltması sağlıyor. Kulaklıkta görsel-işitsel senkronizasyon geliştirilirken gecikme ve bağlantı paraziti daha da azaltıldı.

oppo enco x

Oppo Enco X ile toplam 25 saat pil ömrü

Oppo Enco X’in şarj kutusuyla 25 saat müzik dinleyebilir veya 15 saat telefon görüşmesi yapabilirsiniz. Şarj kutusu olmadan beş buçuk saat müzik dinleyebilir veya üç buçuk saat telefon görüşmesi yapabilirsiniz. Maksimum gürültü önleme moduna geçtiğinizde ise kulaklığınız şarj kutusu varsa 20 saat, yoksa dört saat çalışıyor. Oppo bu verilerin yüzde 50 ses seviyesi için geçerli olduğunu söylüyor.

Kolayca bir sonraki şarkıya geçmek veya gürültü önleme modunu değiştirmek için Oppo Enco X kablosuz kulaklığınızı sadece dokunarak kontrol edebilirsiniz. Bu kontroller aşağıdaki gibi sıralanıyor:

  • Çift tık kontrol: Kulaklıkların herhangi birine çift tıklayarak bir sonraki şarkıya geçebilir, gelen aramaya yanıt verebilir veya görüşmeyi sonlandırabilirsiniz.
  • Kaydırarak kontrol: Kulaklıkların herhangi birini kaydırarak ses düzeyini kontrol edebilirsiniz.
  • Dokun ve basılı tut kontrolü: Kulaklıkların herhangi birine dokunup bir saniye basılı tutarsanız seçilmiş iki gürültü önleme modu arasında değişim yapabilirsiniz.
  • Üç tık kontrol: Bu kontrolle akıllı asistanları harekete geçirebilirsiniz.

Oppo bu standart tıklama yöntemlerini kulaklık işlevleri menüsünden değiştirerek kendinize özgü hâle getirebileceğinizi söylüyor.

Oppo Enco X Türkiye fiyatı

Siyah ve beyaz renklere sahip kablosuz kulaklık modeli Oppo Enco X’in, Türkiye’de tavsiye edilen satış fiyatı KDV dahil 1.499 TL olarak açıklandı.

Oppo Enco X
GittiGidiyor’dan satın alın

SATIN AL

Teknoblog’un satış ortaklıkları vardır. Bunlar, editoryal içeriği etkilemez, ancak Teknoblog, satış ortaklığı bağlantıları üzerinden satın alınan ürünler için komisyon kazanabilir.
Fiyatlar yayın tarihinde alınan fiyatlardır, daha sonra değişiklik gösterebilir veya ürün satıştan kaldırılabilir.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER