Oppo A16 Helio G35 işlemci ve 3 GB RAM ile testten geçti

Oppo A16 bir süredir farklı ülkelerdeki sertifika kurumları tarafından onaylanıyor. Geçtiğimiz aydan bu yana çıkışı için sinyaller gelen telefon, son olarak da Geekbench’in benchmark testinden geçti.

Benchmark testinin sonuçlarına göre, akıllı telefonun kalbinde MediaTek’in Helio G35 işlemci bulunuyor. Bu işlemciye 3 GB RAM eşlik ediyor. Bu noktada akıllı telefonun farklı depolama alanına sahip versiyonlarının da olabileceğini belirtmek gerekiyor.

Oppo A16’nın selefi A15’in kalbinde de yine MediaTek’in Helio P35 işlemcisi bulunuyor. Bu işlemciye 2 veya 3 GB RAM eşlik ediyor. Dolayısıyla Oppo A16’da da farklı bellek kapasitesi seçeneklerinin sunulması sürpriz olmayacaktır.

oppo a16Sertifika kayıtlarına göre, Oppo A16 ihtiyaç duyduğu enerjiyi 5000 mAh kapasiteli pilden alacak. Telefonun kutusundan bu pili doldurmak için 10W bir şarj adaptörü çıkacak. Akıllı telefon, Android 11 ve ColorOS 11.1 kullanıcı arayüzüyle gelecek. Oppo’nun resmi duyuruyu yakında yapması sürpriz olmayacaktır.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun