Teknoloji

Nothing Phone (2a) Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılacak

nothing phone 2a

Mobil teknoloji dünyasında heyecanla beklenen gelişmelerden biri de Nothing’in yeni akıllı telefonu Phone (2a)‘nın tanıtımı olmaya başladı. Özellikleri ve tasarımı ile dikkatleri üzerine çeken bu cihazın, şubat ayında İspanya’nın Barselona kentinde düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi 2024’te (MWC 2024) görücüye çıkması bekleniyor.

Cihazın ön yüzünde, Çinli Visionox ve BOE tarafından tedariği sağlanan 6.7 inçlik bir OLED ekran bulunacak. FHD+ çözünürlüğe (1080 x 2412 piksel) ve 120Hz tazeleme hızına sahip ekranın, daha akıcı bir kullanıcı deneyimi sunması hedefleniyor.

Kamera konusunda ise Phone (2a) modelinin, 50-megapiksel Samsung S5KGN9 ana kameraya sahip olacağı iddia ediliyor. Bu kamera, aynı zamanda Moto G84 5G modelinde de yer almakta. Ana kameraya, Samsung S5KJN1 ultra geniş lens eşlik edecek. Selfie kamerası olarak ise Sony IMX615 ile 32-megapiksel birincil kamera kullanıcıları karşılayacak. Diğer raporlara göre, çift kamera sistemi, yuvarlak bir kamera modülünde yatay olarak düzenlenecek.

Nothing Phone (2a) tasarım ve yazılımda yenilikler

Cihazın arka yüzünde, yeniden tasarlanmış 3 parçalı bir Glyph arayüzü bulunuyor. Bu arayüzün kullanıcılara farklı bir deneyim sunması bekleniyor. Ayrıca, cihazın Nothing OS 2.5 tabanlı Android 14 ile sevk edileceği bildiriliyor.

Nothing Phone (2a) modelinin siyah ve beyaz renk seçenekleriyle sunulması planlanıyor. Sızdırılan bilgilere göre cihaz ‘Ruxe’, ‘Nexul’, ‘Azunim White’, ‘Orbique’, ‘Rubrane Black’, ‘Ambra’ ve ‘Virmar’ adında çeşitli duvar kağıtlarına sahip olacak. Ayrıca, dört farklı SKU (Ürün Stok Birimi) sürümüne sahip olacak: PacmanIND (Hindistan için), PacmanJPN (Japonya için), PacmanEEA (Avrupa için) ve Pacman (global).

Nothing Phone (2a)’nın, Dimensity 7200 çipsetle gelmesi ve 8 GB RAM ile 128 GB depolama alanı sunması bekleniyor. Küresel pazarda cihazın fiyatının yaklaşık 400 dolar olması öngörülüyor.

Bu yeni model, şık tasarımı ve ileri teknoloji özellikleriyle kullanıcıları heyecanlandırıyor. Nothing’in paylaşacağı resmi bilgilerle birlikte Phone (2a) hakkında daha kesin detaylarını öğrenmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz. MWC 2024’te yapılacak olan bu büyük tanıtım, akıllı telefon piyasasında dengeleri değiştirebilir.

İLGİLİ HABERLER