Teknoloji

Nothing’in kurucusundan şirketin yeni telefonu için açıklama geldi

nothing phone 1 nothing os 2.0

OnePlus’ın kurucularından Carl Pei’nin yeni şirketi Nothing’in ilk akıllı telefonu Nothing Phone 1, yaz aylarında resmiyet kazanmıştı. Nothing Phone 1 ABD’de piyasaya çıkmasa da, bu durum yakında değişebilir. CNBC’ye konuşan Carl Pei, telefonun ABD’de piyasaya çıkması için hazırlıkların sürdüğünü belirtirken, Nothing Phone 2’nin kısa vadede gündemde olmadığını dile getirdi.

Nothing ürünlerini ABD’ye getirmek için operatörlerle görüşmelerin sürdüğünü söyleyen Pei, Z Nesli kullanıcı pazarında Apple’la rekabete hazırlandıklarını dile getirdi. ABD’de iOS’in Android karşısındaki hakimiyetinin giderek arttığını belirten Pei, iMessage ve AirDrop gibi özelliklerin Apple ve Z Nesli arasındaki bağı kuvvetlendirdiğinin altını çizdi.

2021’i 20 milyon dolar gelirle kapatan Nothing, 2022’de gelir seviyesinin 250 milyon dolara çıkmasını öngörüyor. Bu süreçte çalışan sayısını da ikiye katlayan şirkette hâlihazırda 400’den fazla personel mevcut.

Nothing Phone 2 için daha uzun süre beklemek gerekiyor

Carl Pei, Nothing Phone 2 konusunda ise Twitter’da yaptığı paylaşımda bu telefonun yakın zamanda piyasaya çıkmayacağını ve her yıl onlarca ürün çıkarmayacaklarını belirtti. Pei, Phone 1’e odaklanmayı ve Android 13’e gelecek güncellemelerle yeni özellikler sunmaya devam edeceklerini dile getirdi.

İLGİLİ HABERLER