Nothing: OnePlus kurucusunun yeni şirketinin adı belli oldu

OnePlus’ın kurucularından Carl Pei, bir süredir sinyallerini verdiği yeni girişimini sonunda duyurdu. Pei’nin yeni şirketi Nothing (Hiçbir şey) adını taşıyor. OnePlus’ın kurucusu, bu isimle teknolojinin insan hayatına neredeyse görünmezmiş gibi karışmasını ve göze batmasını istemediklerini belirtti.

Pei, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Teknolojinin en güzel hâli doğal olması ve sezgisel biçimde kullanılabilmesi. Yeterli seviyede ilerleyen bir teknoloji, arka plana karışacak ve ‘hiçbir şeymiş gibi’ görünecektir.”

Bu açıklamanın ne tarz ürünleri işaret ettiği konusunda bir şey söylemek zor. Ancak Pei’nin kolay kullanılabilen ve karmaşık olmayan cihazlardan bahsettiğini söylemek yanlış olmayacaktır.

Nothing’in hangi kategorilerde ürün sunacağı da belirsizliğini koruyor. Ancak odak noktasında akıllı ürünler bulunacak. Bu da şirketin akıllı telefon veya TV gibi ürünler üretmeyeceğini düşündürüyor.

Carl Pei, daha önce verdiği bir röportajda ses ve müzik ürünlerinden bahsetmişti. Dolayısıyla Nothing’in kulaklık veya hoparlör çıkarması sürpriz olmayacaktır. Ancak şirketin cihaz satışı yapacağı biliniyor. The Verge sitesine konuşan Pei, hem donanımdan hem de yazılımdan para kazanmayı istediklerini dile getirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Apple aşısız çalışanlarına COVID-19 testini zorunlu tutacak

Nothing markalı ilk ürünler, 2021’in ilk yarısında raflardaki yerini alacak. Dolayısıyla önümüzdeki dönemde bu ürünlere dair bilgilerle karşılaşmak sürpriz olmayacaktır.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Netflix’ten Kenya’daki Android kullanıcıları için ücretsiz paket

Netflix, Kenya'da yaşayan Android telefon sahiplerine bazı içeriklerine ücret ödemeden erişme imkanı sunuyor. Bu doğrultuda kullanıcılar herhangi bir ücret ödemeden Netflix'in ücretli abonelerinin izleyebildiği...

Gelecek OnePlus amiral gemisini çalıştıracak birleştirilmiş ColorOS/OxygenOS ile ilgili detaylar

Bu yılın başlarında bazı departmanlarını Oppo ile birleştiren OnePlus, bu birleşimin geleceğinin nasıl görüneceğine dair biraz daha fazla ayrıntı verdi. Görünüşe göre, bu ortak...

iOS 15 yayınlandı, hemen şimdi indir

Apple'ın ön gösterimini haziran ayındaki WWDC 2021 etkinliğinde gerçekleştirdiği iOS 15 için final sürüm yayınlandı, indirme işlemi için bekleyenler artık bu güncellemeyi cihazlarında görebilirler....

iPadOS 15 yayınlandı, işte yenilikler ve uyumlu cihazlar

Apple iPad'lere özel işletim sistemi iPadOS'in en son sürümünü yayınladı. Yaz başında ön gösterimi yapılan iPadOS 15 ile birlikte Apple'ın tabletlerine çoklu görev tarafında...