Teknoloji

Nothing ilk fiziksel mağazasını Londra’da açıyor

nothing

Nothing ilk fiziksel mağazasını İngiltere’nin başkenti Londra’da açıyor. Şirketten verilen bilgiye göre, Londra’nın Soho bölgesindeki mağaza 2022 sona ermeden faaliyete geçecek. Nothing 26 Ekim’de gözler önüne çıkaracağı en yeni kablosuz kulaklığı Ear Stick’i de ilk olarak Londra Moda Haftası’nda sergilemişti. Bu mağazada Ear Stick’in dışında şirketin diğer ürünlerini bulmak da mümkün olacak.

Nothing daha önce de ürünlerinin tanıtımı ve satışı için geçici mağazalar açmıştı. Ancak şirket ilk defa sabit bir fiziksel mağazaya sahip olacak. Şirketin CEO’su Carl Pei, daha önceki konuşmalarında hedeflerinin Apple ile rekabet etmek olduğunu belirtmişti. Apple denince akla gelen ilk şeylerden birisi de şirketin hem satış hem de servis noktası işlevi gören mağazaları oluyor. Bu mağazalar aynı zamanda Apple için devasa reklam alanları da oluyor.

Nothing’in ilk mağazasının yeri ve büyüklüğü ise henüz emekleme aşamasındaki şirketle Apple arasındaki farkı yansıtıyor. Mağaza Londra’nın “havalı” bölgelerinden biri olsa da, bir ana caddenin üzerinde değil. Apple’ın Londra’nın merkezinde ana caddeler üzerinde oldukça büyük iki mağazası bulunuyor.

Nothing’in genel müdürü Ryan Latham, şirketinin ilk fiziksel mağazası için şu ifadeleri kullandı: “Ear 1 ve Phone 1’ın başarılı çıkış dönemlerinin ardından topluluğumuzun üyelerine hem birbirleriyle hem de cihazlarımızla etkileşim kuracakları bir yer sunmak için zamanlamanın mükemmel olduğunu düşündük. İkonik markalarla komşu olan mağazamız, mahallemizdeki tek teknoloji mağazası olma özelliğini taşıyor.”

İLGİLİ HABERLER