Nokia sahte görüntü içeren Lumia PureView tanıtım filmi için özür diledi

Nokia, dün akşam saatlerinde tanıttığı Lumia 920’ye ait bazı promosyonel ögeleri de ürünün fonksiyonlarını göstermesi için yayına soktu. Şirketin geçtiğimiz hafta internete sızan videolarından birinde, Lumia 920’nin optik görüntü sabitleme özelliği anlatılırken Lumia 920 ile çekilmiş bir görüntü yerine normal bir fotoğraf makinesi ile çekilmiş materyalin kullanıldığı fark edilmişti.

Nokia, dün itibariyle reklamdaki karışıklığı ortadan kaldırdı ve durum için kamuoyundan özür diledi. Heidi Lemmetyinen tarafından kaleme alınan blog yazısında Lumia’nın optik görüntü sabitleme özelliği kullanılarak kaydedilmiş bir görüntünün kullanıldığı tanıtım filmini yayına verildiği belirtildi. Lemmetiyen, oluşan kafa karışıklığını ortadan kaldırmak için reklamın Lumia 920 ile çekilmediğini bir kez daha belirterek şirket adına özür diledi. Nokia, kafa karışıklığını tamamen ortadan kaldırmak adına yeni bir reklam filmini YouTube kanalı üzerinden yayınladı. Oldukça kısa süren videoda optik görüntü sabitleme özelliğinin yarattığı fark açık bir biçimde görülüyor. İlgili kısmındaki bağlantı aracılığı ile bu videoya ulaşabilirsiniz.

İlgili >> Nokia

Apple 14 inç MacBook Pro modelini tanıttı, işte özellikleri

Apple, 18 Ekim etkinliğinde beklendiği üzere yeni MacBook Pro modellerini tanıttı. Şimdiye kadar dedikodusu yapılan birçok özelliğin yeni modellerle karşımıza çıktığını görüyoruz. Yeni MacBook...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun