Nintendo Switch satışları Wii’yi solladı

google news abone ol

Sony’nin 2021’in son üç ayındaki PS 5 satışları bileşen tedariğindeki sıkıntılar nedeniyle beklentileri karşılamazken; Nintendo, Switch satışlarıyla gülmeye devam ediyor. OLED Switch’in Nintendo’nın tanımıyla “iyi bir başlangıç” yapması, bu durumda etkili olmuş gibi görünüyor.

Nintendo’nun mali yılının üçüncü çeyreğine tekabül eden Ekim 2021-Aralık 2021 döneminde 10.67 milyon OLED Switch satıldı. Aynı dönemde Sony’nin sattığı PlayStation 5 sayısı 3.9 milyonda kalmıştı.

Toplam Switch satışları ise 103.54 milyona ulaştı. 2017’de çıkan konsol, böylelikle Nintendo Wii’yi sollamış oldu. Wii ömrünü 101.63 milyon satış sayısıyla tamamlamıştı.

Yine de, Nintendo için her şeyin kusursuz gittiğini söylemek mümkün değil. Switch satışları bir yıl önceye kıyasla yüzde 8 oranında azalmış durumda. Buna ek olarak, yıllık satış tahmini de 24 milyondan 23 milyona indirildi. İlk 9 aydaki satış geliri ise bir önceki yıla göre yüzde 6 oranında azaldı ve 11.52 milyar dolar oldu.

Yazılım tarafında ise Nintendo Switch’in çıkışından bu yana en iyi dönemi yaşadı. Pokemon oyunları Brilliant Diamond ve Shining Pearl 9 aylık süreçte toplam 13.97 milyon satış sayısına ulaştı. Mario Kart Deluxe 7.96 milyon, Mario Party Superstars 5.43 milyon, Animal Crossing: New Horizon ise 4.99 milyon sattı.

Nintendo Switch sahiplerini önümüzdeki dönemde de yeni oyunlar bekliyor. Bunlar arasında sayılan Pokemon Legends Arceus 28 Ocak’ta dağıtıma çıkmıştı. İngiltere’de iyi bir başlangıç yapan oyun, ilk hafta performansıyla Animal Crossing’i solladı. Kirby and the Forgotten Land de 25 Mart’ta oyuncularla buluşacak.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yandex Rusya ile bağlarını koparmayı planlıyor

Yandex Rusya'nın teknoloji alanındaki en tanınmış markası konumunda. Son yıllarda Batılı rakiplerinin gerisinde kalmamak için sıkı bir mesai harcayan şirket kendi akıllı cihazlarını, sürücüsüz...

Twitter şirketlere altın rengi, resmi kurumlara gri tik verecek

Twitter yenilenmiş Onaylamış Hesap programını 2 Aralık'ta hayata geçirecek. Yenilenmiş programda manuel doğrulama aşaması uygulanırken, farklı kullanıcı türleri için farklı renklerde tikler verilecek. Konuyla...

Netflix Sıcak Kafa dizisinden yeni görüntüler paylaştı

Netflix Sıcak Kafa dizisinin duyurusunu daha önce yapmıştı. Apokaliptik bir dünyayı anlatan dizinin resmi fragmanı ve yeni görüntüleri paylaşıldı. Yeni görüntüler izleyicileri nelerin beklediği...

Spotify Storylines Gaye Su Akyol’un yeni albümüyle Türkiye’de

Spotify’ın sanatçılar ve hayranları arasındaki bağı her zamankinden daha fazla güçlendiren özelliği Storylines, Türkiye’deki müzikseverlerle buluşuyor. Spotify Storylines, ilk kez, Gaye Su Akyol’un dördüncü...

ÖNE ÇIKANLAR