Nintendo Pokemon Go ile borsada rekor kırdı

nintendo pokemon goNintendo Pokemon Go sayesinde kendisine manşetlerde yer bulmaya devam ediyor. Video oyun devi, geçtiğimiz cuma günü Tokyo borsasındaki en büyük günlük ciroyu elde etti.

Bloomberg’de yer alan habere göre, Nintendo hisselerinin geçtiğimiz cuma günkü işlem hacmi 4.5 milyar doları buldu. Bu alandaki rekor daha öncesinde enerji şirketi Tokyo Electric’e aitti.

Nintendo, popüler oyunun yayınlanmasından bir gün sonra 11 Temmuz tarihinde en yüksek işlem hacmi oranına ulaşmıştı. Ancak ciro rekoru bu tarihte kaydedilmedi. Şirketin 33 dolarlık hisse bedeli ise 2007’de Wii’nin yayınlandığı günlerdeki 70 dolarlık bedelin altında kalıyor.

Nintendo Pokemon Go sayesinde piyasa değerini artırdı

Pokemon Go yayınlandığı günden bu yana Nintendo’nun piyasa değerine milyar dolarlar ekledi. Oyunun sergilediği başarılı performansa rağmen, ortada bazı problemlerin bulunduğu gerçeğini göz ardı etmemek gerekiyor.

Oyunun geliştiricisi Niantic Labs, sunucularda yüksek talep nedeniyle yaşanan problemlerden ötürü uluslararası çıkışı ertelemiş ve kademeli biçimde gerçekleştirmeye başlamıştı.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....

Microsoft Office 2021 çıkış tarihi açıklandı, Windows 11 ile aynı gün çıkıyor

Microsoft, perşembe günü ticari müşteriler için Microsoft Office'in bir sonraki kalıcı sürümünü piyasaya sürdü. Ayrıca 5 Ekim'de bireysel tüketiciler için Office 2021 sürümünü yayınlayacağını...

Huawei Okula Dönüş Kampanyası’nda MateBook ürünlerinde indirimler devam ediyor

Huawei, MateBook Serisi’ni Okula Dönüş dönemi kapsamında birçok kampanya ve indirim fırsatlarını tüketiciye sunmaya devam ediyor. Şirket MateBook Serisi’ni, Okula Dönüş dönemi kampanyası kapsamında...