Eğlence

Netflix ve Riot Games, Arcane dizisinin ikinci sezon fragmanını paylaştı

netflix arcane

Netflix ve Riot Games, Arcane dizisinin ikinci ve son sezonuna ait tanıtım fragmanını ve görselleri paylaştı. Dizinin senaristi Christian Linke, yeni sezonla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı: “Arcane, daha kapsamlı hikaye anlatımı yolculuğumuzun ve Fortiche adındaki harika animasyon stüdyosuyla ortaklığımızın sadece başlangıcı. Bu proje üzerinde çalışmaya başladığımızdan beri, aklımızda çok özel bir son vardı, bu da Arcane’in hikayesinin bu ikinci sezonla tamamlandığı anlamına geliyor. Fakat Arcane, Runeterra’da anlatmak istediğimiz birçok hikayeden sadece ilki.”

League of Legends oyunundan uyarlanan ve Netflix’in şimdiye kadarki en başarılı animasyon dizilerinden biri olan animasyon dizisi Christian Linke ve Alex Yee tarafından tasarlandı. Kıdemi yapımcılar arasında Linke, Marc Merrill ve Brandon Beck bulunuyor. Animasyon Stüdyosu ise Fortiche Animation. Seslendirme kadrosunda Hailee Steinfeld (Vi), Annie Ödülü sahibi Ella Purnell (Jinx) ve Katie Leung (Caitlyn), Reed Shannon (Ekko), Amirah Vann (Sevika), Mick Wingert (Heimerdinger), Ellen Thomas (Ambessa) ve Brett Tucker (Singed) gibi isimler yer alıyor, yer alacak diğer isimler ise ilerleyen zamanlarda duyurulacak.

Son sezonda Jinx’in Konsey’e saldırısı, Piltover ve Zaun arasındaki çatışmanın hızlı bir şekilde ilerlemesine zemin hazırlıyor. İkinci sezon bölümleri kasım ayında izleyicilerle buluşacak.

Netflix Arcane ile çok sayıda ödül kazandı

Arcane’in birinci sezonu, Netflix’in oyun serilerini animasyon kültürüne uyarlanmasındaki lider konumunu pekiştirdi. Küresel olarak 2021’in En İyi TV programlarından biri olarak anılan yetişkin animasyon dizisi, ayrıca dört Primetime Emmy Ödülü (2022) kazandı; bu ödüller arasında Olağanüstü Animasyon Programı ödülü de bulunuyor ve Olağanüstü Animasyon Programı ödülünü kazanan ilk yayın akışlı dizi olarak tarihte yerini aldı. Dizi, 2022 Annie Ödülleri’nde En İyi TV/Medya, En İyi Senaryo, En İyi Seslendirme (Ella Purnell), En İyi Yönetim, En İyi Yapım Tasarımı, En İyi Karakter Animasyonu, En İyi Storyboard, En İyi Karakter Tasarımı ve En İyi FX olmak üzere dokuz kategoride ödül kazanarak büyük başarı elde etti. 2022 yılında oyun topluluğu tarafından da desteklenerek The Game Awards’ta En İyi Uyarlama ödülünü kazandı. Ayrıca Arcane albümü 2022 Billboard Müzik Ödülleri’nde En İyi Soundtrack dalında aday gösterildi.

İLGİLİ HABERLER