Eğlence

Netflix yeni Türk orijinal filmi Andropoz’un yayın tarihini açıkladı

netflix andropoz

Netflix Andropoz adını taşıyan yeni Türk orijinal filminden ilk görselleri paylaştı. Buna ek olarak, filmin izleyicilerle buluşacağı tarih de açıklandı. Engin Günaydın’ın senaryosunu yazdığı ve başrolünü üstlendiği filmin yönetmenliğini ise Taylan Biraderler üstleniyor.

Filmin başrollerinde Engin Günaydın’a Tamer Karadağlı, Derya Karadaş, Turgut Tunçalp eşlik ediyor. İmaj’ın yapımını üstlendiği Andropoz’un oyuncu kadrosunda ayrıca Gülçin Santırcıoğlu, Şebnem Hassanisoughi, Yuliia Sobol, Doğa Zeynep Doğuşlu, Ergin Torun, ve Melissa & Merih Dilber gibi isimlerde yer alıyor.

Filmin hikayesi Netflix tarafından şu şekilde özetleniyor: “50’li yaşlarının başındaki Marmarisli, evli ve iki çocuk babası, tuhafiyeci Yusuf, bedeninin yaşlanmasını kafasına takan bir adama dönüşmektedir. Dış görünüşünü ve yaşam tarzını değiştirmek ister. En büyük hayali ise Meryem ile evlendikleri günden beri oturdukları evden, deniz kenarında bir eve taşınmaktır. Hikâye, Yusuf’un bu evi almak uğruna giriştiği mücadele esnasında kız kardeşi ve eniştesiyle olan aile ilişkilerini odaklanırken bir yandan da Yusuf’un satın almak istediği evin sahibi Mahmut Timuçin’in zengin dünyasının karanlık taraflarına da mizahi bir dille değinmektedir.”

Netflix Andropoz filmini 7 Ekim’de tüm dünyada abonelerinin karşısına çıkaracak.