Nasıl Yapılır: iPhone ile Bluetooth klavyeyi bağlama

iPhone'da yazı yazarken dizüstü bilgisayar deneyimi yaşamak isteyenler için ipucu

iPhone’un ekranındaki sanal klavyeyi kullanarak yazı yazmak size sıkıcı mı geliyor? O hâlde bir Bluetooth klavye edinerek sanki bir masaüstü veya dizüstü bilgisayarda yazı yazıyormuş gibi notlarınızı tutabilir, e-postalarınızı cevaplayabilir veya internette gezinirken web sayfası adreslerinizi girebilirsiniz.

iPhone’a Bluetooth klavye bağlamak için aşağıdaki adımları takip etmelisiniz.

  1. Ayarlar uygulamasını açın, Bluetooth seçeneğini takip edin.
  2. Bluetooth seçeneğini açık hâle getirin.
  3. Bluetooth klavyeyi açın ve Bluetooth yayın özelliğini etkinleştirin. Apple’ın kablosuz klavyesinde sağ kenarda bulunan güç butonuna 2-3 saniye basılı tutmanız yeterlidir. Diğer çoğu klavyede de benzer yöntem kullanılabilir. Kullanım kılavuzunda bununla ilgili daha detaylı bilgiler bulabilirsiniz.
  4. iPhone’un Bluetooth klavyeyi bulmasını bekleyin. Daha önce eşleştirilmiş cihazların bulunduğu grubun altında, AYGITLAR başlığı altına bakın. Bağlamak istediğiniz klavyeyi burada göreceksiniz.
  5. Bağlamak istediğiniz Bluetooth klavyeyi seçin.
  6. Birkaç saniye sonra ekranda bir bildirim penceresi göreceksiniz. Bu bildirim mesajı içinde yer alan dört haneli sayıyı klavyede yazın ve daha sonra Enter tuşuna basın.
  7. iPhone ile Bluetooth klavyenin bağlantısı tamamlandı. Bundan böyle donanım klavyesini kullanarak yazı yazabilirsiniz.
  8. iPhone’un Bluetooth bağlantısını açtığınızda, eğer klavye yakınlardaysa bağlantı bundan böyle otomatik olarak gerçekleştirilecektir.

James Webb Uzay Teleskobu ana yörüngesine yerleşti

James Webb Uzay Teleskobu sonunda yeni evine ulaştı. NASA'dan yapılan açıklamada, uzayın derinliklerindeki gözlemevinin ana yörüngesine yerleştiği belirtildi. Teleskobun aynalarının açılımı daha önce gerçekleşmişti....

Nvidia RTX 3050’nin gerçek performansı ilk inceleme ile görülüyor

Nvidia'nın duyurusu yeni yapılan bütçe dostu grafik kartı GeForce RTX 3050, bu hafta içinde, daha doğrusu 27 Ocak'ta yurt dışında piyasaya çıkıyor. Kartın raflara...

Twitter Flock ile Instagram’ın Yakın Arkadaşlar özelliğine yanıt verecek

Twitter kullanıcılarının tweetlerini belli bir grupla paylaşmalarını sağlayacak yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Söz konusu özellik, akıllara doğal olarak Instagram'ın "Yakın Arkadaşlar" özelliğini getiriyor....

Meta yapay zekâ için dünyanın en hızlı süper bilgisayarını geliştiriyor

Meta, yeni bir yapay zekâ (AI) süper bilgisayarının ilk aşamasını tamamladı. AI Research SuperCluster (RSC) bu yıl içinde tamamen inşa edildikten sonra; şirket bunun,...