Nasıl Yapılır: iPhone ile Bluetooth klavyeyi bağlama

iPhone'da yazı yazarken dizüstü bilgisayar deneyimi yaşamak isteyenler için ipucu

iPhone’un ekranındaki sanal klavyeyi kullanarak yazı yazmak size sıkıcı mı geliyor? O hâlde bir Bluetooth klavye edinerek sanki bir masaüstü veya dizüstü bilgisayarda yazı yazıyormuş gibi notlarınızı tutabilir, e-postalarınızı cevaplayabilir veya internette gezinirken web sayfası adreslerinizi girebilirsiniz.

iPhone’a Bluetooth klavye bağlamak için aşağıdaki adımları takip etmelisiniz.

  1. Ayarlar uygulamasını açın, Bluetooth seçeneğini takip edin.
  2. Bluetooth seçeneğini açık hâle getirin.
  3. Bluetooth klavyeyi açın ve Bluetooth yayın özelliğini etkinleştirin. Apple’ın kablosuz klavyesinde sağ kenarda bulunan güç butonuna 2-3 saniye basılı tutmanız yeterlidir. Diğer çoğu klavyede de benzer yöntem kullanılabilir. Kullanım kılavuzunda bununla ilgili daha detaylı bilgiler bulabilirsiniz.
  4. iPhone’un Bluetooth klavyeyi bulmasını bekleyin. Daha önce eşleştirilmiş cihazların bulunduğu grubun altında, AYGITLAR başlığı altına bakın. Bağlamak istediğiniz klavyeyi burada göreceksiniz.
  5. Bağlamak istediğiniz Bluetooth klavyeyi seçin.
  6. Birkaç saniye sonra ekranda bir bildirim penceresi göreceksiniz. Bu bildirim mesajı içinde yer alan dört haneli sayıyı klavyede yazın ve daha sonra Enter tuşuna basın.
  7. iPhone ile Bluetooth klavyenin bağlantısı tamamlandı. Bundan böyle donanım klavyesini kullanarak yazı yazabilirsiniz.
  8. iPhone’un Bluetooth bağlantısını açtığınızda, eğer klavye yakınlardaysa bağlantı bundan böyle otomatik olarak gerçekleştirilecektir.

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....

Microsoft Office 2021 çıkış tarihi açıklandı, Windows 11 ile aynı gün çıkıyor

Microsoft, perşembe günü ticari müşteriler için Microsoft Office'in bir sonraki kalıcı sürümünü piyasaya sürdü. Ayrıca 5 Ekim'de bireysel tüketiciler için Office 2021 sürümünü yayınlayacağını...

Huawei Okula Dönüş Kampanyası’nda MateBook ürünlerinde indirimler devam ediyor

Huawei, MateBook Serisi’ni Okula Dönüş dönemi kapsamında birçok kampanya ve indirim fırsatlarını tüketiciye sunmaya devam ediyor. Şirket MateBook Serisi’ni, Okula Dönüş dönemi kampanyası kapsamında...

GoPro yola Hero 10 Black ile devam ediyor

GoPro, Hero 10 Black ile kullanıcılarının karşısına "amiral gemisi" sınıfından yeni bir aksiyon kamerası çıkarıyor. Hero 10 Black tasarım bakımından Hero 9'dan uzaklaşsa da,...