Teknoloji

Motorola 2023’te iki Razr telefon çıkarabilir

motorola razr 2022

2022 model Motorola Razr henüz Çin dışında satışa sunulmuş değil. Ancak gözler şimdiden bu telefonun takipçisine çevrilmiş durumda. Yeni bir iddiaya göre, Razr 2022’nin bir değil iki takipçisi olacak.

Motorola’nın 2023’te iki adet Razr telefon çıkaracağı iddiasını gündeme getiren isim ünlü duyumcu Evan Blass oldu. Blass bu telefonların Juno ve Venus kod adını taşıdığını belirtti. Ünlü duyumcu, Motorola Razr 2022’nin ise uluslararası pazara yıl bitmeden açılacağını ve telefonun uluslararası versiyonunun Maven kod adıyla anıldığını ifade etti. Razr 2022’nin Çin dışında satışa sunulacağına dair haberler bundan kısa bir süre önce de gündeme gelmişti.

Blass bu iki cihazda kullanıcıları ne gibi özelliklerin beklediği konusunda bilgi vermedi. Ancak bu cihazlardan en azından birinin mevcut Razr telefonlar gibi “istiridye kabuğu” formatında bir katlanabilir telefon olması kesin gibi görünüyor. Diğer cihazın ise daha büyük ekranlı bir katlanabilir telefon olabileceği belirtiliyor.

Motorola kısa bir süre önce kıvrılabilir ekranlı konsept telefonunu sergilemişti. Bu telefon şirket içinde Felix kod adıyla anılıyor. Dolayısıyla bahsi geçen Razr telefonlarıyla kıvrılabilir ekranlı telefonun pek alakası yok gibi görünüyor.

2022 model Motorola Razr, Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemciye sahip. Bu işlemciye 8 veya 12 GB RAM eşlik ediyor. 50 megapiksel ana kamera ve 3500 mAh kapasiteli pile sahip telefonda 6.7 inç büyüklüğünde katlanabilir iç ekran ve 2.7 inç büyüklüğünde dış ekran bulunuyor.

İLGİLİ HABERLER