Teknoloji

Motorola kıvrılabilir ekranlı konsept telefonunu sergiledi

motorola kıvrılabilir
Teknoblog içeriklerine Google Haberler’de abone olun:

Motorola kıvrılabilir konsept telefonunu Lenovo Tech World 2022 etkinliğinde sergiledi. Konsept telefonunun sunumu Lenovo’nun başkan yardımcısı Luca Rossi tarafından gerçekleştirildi. Söz konusu telefon, kenarındaki fiziksel buton aracılığıyla 5 inçlik br cihazdan 6.5 inçlik bir cihaza dönüşüyor.

Kıvrılabilir ekranda gösterilen video içerikler, ekranın genişlemesine veya küçülmesine bağlı olarak dinamik şekilde ayarlanacak. Lenovo’dan yapılan açıklamada bu ekranın farklı kullanım senaryoları üzerinde çalışıldığın da altı çizildi.

Kıvrılabilir ekranlı telefon henüz bir konsept cihaz. Ancak Lenovo ve Motorola’nın ürün portföyünde esnek OLED ekran teknolojisinden yararlanan başka ürünler mevcut.  ThinkPad X1 Fold 2022 dizüstü bilgisayar ve katlanabilir ekranlı Motorola Razr akıllı telefon, bir süredir piyasada. Her iki marka da esnek OLED ekranlı cihazların kullanıldığı yeni tasarımlar üzerinde çalışmayı sürdürüyor.

Lenovo da kıvrılabilir ekranlı bir dizüstü bilgisayar geliştirmek için çalışıyor. Yukarıya doğru genişleyen bu ekran, çoklu görev için daha uygun hâle geliyor. İnternette gezinme ve bir şeyler izleme deneyiminin de bu teknoloji sayesinde gelişeceği belirtiliyor.

Motorola kıvrılabilir ekranlı telefon planları konusunda pek fazla detay paylaşmış değil. Bu cihazın ne zaman hazır olacağı ve hangi adla piyasaya sürüleceği de belirsizliğini koruyor.

İLGİLİ HABERLER