Motorola Başkanı Rick Osterloh: Yeni giyilebilir ürünler yolda

motorola-logo-070513 (630 x 473)

Motorola son dönemde hem uygun fiyata yüksek performans sunan akıllı telefonları hem de Android Wear işletim sistemli akıllı saati Moto 360 ile dikkatleri üstünde toplamayı başarmış durumda. MWC 15’te Recode sitesine konuşan Motorola Başkanı Rick Osterloh’un sözleri, şirketin mevcut pozisyonunu korumaya niyetli olduğunu gösteriyor.

Motorola’nın kendi kulvarında faaliyetlerini sürdürmeye devam edeceğini söyleyen Osterloh, aralarında tabletin de bulunduğu bazı ürün kategorilerinin ise Motorola’nın çatı şirketi olan Lenovo’ya bırakılacağını belirtti. Osterloh Lenovo’nun tablet sektörünün en iyilerinden biri olduğunu söylemeyi ihmal etmedi.

Moto 360’ın torbalarındaki tek ürün olmadığını söyleyen Motorola Başkanı, bu yılın ilerleyen dönemlerinde yeni giyilebilir ürünleri görücüye çıkaracaklarını dile getirdi. Gelecek ürünün Moto 360’ın devamı olmayacağını belirten Osterloh, Motorola’nın tam olarak ne üstünde çalıştığı konusundaysa bilgi vermedi.

Osterloh, giyilebilir ürünlerde Android Wear ile yürümekten mutlu olduklarını ve alternatif bir platform üstünde çalışmayı düşünmediklerini söyledi. Osterloh’un alternatif platformlar üstünde çalışma ihtimalini “berbat” olarak nitelemesi, Motorola’nın Android Wear’i ne denli benimsediğini gösteriyor.

Akıllı telefon skalalarında yeni bir ürüne yer olduğunu belirten Motorola’nın patronu, Moto X ve Moto G arasında boşluğun doldurulabileceğini ifade etti. Osterloh bu doğrultuda bir hazırlık olup olmadığı sorusuna ise yanıt vermedi.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

iPadOS 15 ile M1 iPad Pro’ların yüksek kapasiteli RAM’i daha fazla kullanılabilecek

Geçtiğimiz haziran ayında iPadOS 15'in ön gösterimi yapıldığında Apple'ın geliştiricilere uygulamalarında daha fazla RAM'den yararlanması imkanı sağlanacağı belirtilmişti. Bu sayede, özellikle iPad Pro'larda sunulan...

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....