Mophie’den telefonun arkasına tutturulabilen taşınabilir şarj cihazı

Mophie akıllı telefonlara özel pil aksesuarları işinde en eski isimlerden bir tanesi. Ancak en son ürünüyle bu alandaki seçeneklere yeni bir yaklaşım getiriyor. Sadece tek bir telefonla kullanılabilen bir şarjlı kılıf yerine Juice Pack Connect, modüler sistemi sayesinde pil paketinin telefonun arkasına tutturulmasına izin veriyor. Bu sayede telefonu kablosuz olarak şarj ediyor.

Bu yaratıcı çözüm pilli kılıfların veya daha modern olan Qi destekli pil paketlerinin birçok problemini çözmüşe benziyor. Juice Pack Connect, sadece tek bir cihazla değil, kablosuz şarj destekleyen herhangi bir telefonla çalışabiliyor. Kenetleme mekanizması da Qi şarjının herhangi bir yerdeyken kullanılabileceğini gösteriyor. Telefon ve şarj mekanizmasını bir arada tutacak garip çözümleri kullanmaya gerek kalmıyor.

Bunlara ek olarak Mophie’nin sistemi modüler. Eğer takılabilir pil biterse, bir başka Mophie pil paketi takabilir ve şarjı sürdürebilirsiniz. Ayrıca burada gelecekte daha da genişleme imkanı bulunuyor. Şirketin hâlihazırda sunduğu telefon tutucu standı şarj etmediğiniz zamanlarda temel bağlanma noktasına eklenebiliyor. Gelecekte çıkarılacak diğer ürünler de bu kurulumun avantajlarından yararlanacaktır diye düşünüyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Call of Duty Mobile ikinci yaşını yeni haritayla kutluyor

Pil paketi ise 5000 mAh kapasiteli pil içeriyor. Bu da hem USB-C portu barındırıyor hem de Qi şarj desteği sunuyor. Her ikisi de Juice Pack Connect’i şarj etmek veya ikinci bir cihazı şarj etmek için kullanılabiliyor. Ne var ki Mophie, Juice Pack Connect’in şarj hızını anlamamıza yardımcı olacak güç çıkışı değerini ise açıklamıyor.

Mophie Juice Pack Connect, 79.95 dolarlık fiyat etiketine sahip. 5000 mAh kapasiteli bir taşınabilir şarj cihazı için bu fiyat yüksek. Ancak burada pil kapasitesinden daha çok sunulan teknoloji ve kolaylığa para veriliyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Slack hikaye benzeri paylaşım özelliğini kullanıma sunuyor

Salesforce'un Slack'i satın alma süreci geçtiğimiz aylarda tamamlanmıştı. Popüler kurumsal iletişim platformu, yeni özelliklerini çatı şirketinin Dreamforce etkinliğinde duyurdu. Slack testlerine daha önce başladığı...

iOS 15 ve iPadOS 15 ile henüz çıkış yapmayan yeni özellikler

Apple'ın iOS 15 ve iPadOS 15 güncellemeleri çıktı, ancak WWDC 2021'de duyurulan özelliklerin tümü bu yeni güncellemelerle birlikte ilk günden sunulmuyor. SharePlay, geliştirilmiş AirPods...

Netflix’ten Kenya’daki Android kullanıcıları için ücretsiz paket

Netflix, Kenya'da yaşayan Android telefon sahiplerine bazı içeriklerine ücret ödemeden erişme imkanı sunuyor. Bu doğrultuda kullanıcılar herhangi bir ücret ödemeden Netflix'in ücretli abonelerinin izleyebildiği...