Microsoft Xbox E3 2017: En önemli 6 duyuru

https://www.youtube.com/playlist?list=PL0il2l-B_Wwa6GfRKWiQ_ARje9-QwB7Qc

Microsoft’un Project Scorpio olarak adlandırılan yeni nesil konsol projesi, E3 2017’nin merakla beklenen duyuruları arasında yer alıyordu. Bu proje en sonunda resmi bir ada ve çıkış tarihine kavuştu. Xbox One X adını taşıyan yeni oyun konsolu 7 Kasım tarihinde çıkacak ve 499 dolar gibi, yüksek bulunan bir yurt dışı fiyatıyla satılacak.

Ancak Xbox One X, Microsoft’un Xbox E3 2017 basın toplantısının tek gündem maddesi değildi. Crackdown 3 gibi uzun zamandır beklenen bazı oyunlar için çıkış tarihleri verilirken, Assassin’s Creed Origins gibi yeni oyunlara ilk bakış ve birçok oynanış videosu da etkinlikte gösterildi. Bu etkinliğin öne çıkan ayrıntılarını aşağıda listeliyoruz.

Xbox One X

Microsoft’un yeni oyun konsolu hakkında, daha resmi duyurusu yapılmadan önce epey bilgi sahibi olmuştuk. Ne var ki, adı, fiyatı veya piyasaya çıkış tarihi gibi bilgiler elimizde yoktu. Xbox One X, Xbox One’ın daha da güçlendirilmiş bir versiyonu olarak karşımıza çıkıyor, rakibi PlayStation 4 Pro’dan bile daha yüksek grafik işlemci gücü bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Helium için kullanılan RAK Hotspot Miner v2 kutu açılımı ve kurulumu - Video

One X 4K oyunlarını destekliyor ve “süper örnekleme” olarak adlandırılan yöntem sayesinde grafiklerin 1080p TV’lerde bile daha iyi görüntülenmesini sağlayacak. Mevcut Xbox One aksesuarlarıyla da uyumlu olacak bu konsol aynı zamanda Xbox 360 oyunlarıyla da geriye dönük uyumluluğa sahip olacak.

Xbox One X’in 499 dolarlık yurt dışı satış fiyatı, onun PlayStation 4 Pro’dan 100 dolar daha pahalı olacağını gösteriyor.

İlk Xbox oyunları Xbox One’a geliyor

Xbox One’ın geniş yelpazedeki Xbox 360 oyunlarıyla uyumlu olacağı bu konsolun tanıtımı sırasında söylenmişti. Ancak Microsoft E3 2017’deki toplantısında bir adım daha ileri gitti ve Xbox için çıkmış bazı orijinal oyunların da destekleneceğini açıkladı. Bu oyunlardan ilki, çok beğenilen oyunlardan biri olan Crimson Skies olacak. Bu program hakkında yılın ilerleyen zamanlarında daha detaylı bilginin verilmesi bekleniyor.

CrackDown 3

https://youtu.be/k_9fG8hPCi0?list=PL0il2l-B_Wwa6GfRKWiQ_ARje9-QwB7Qc

Microsoft yıllardır CrackDown 3 duyurusunu sürüncemede bırakıyordu, ancak en sonunda bu nişancı oyununun bir çıkış tarihi oldu. Yeni oyun, 7 Kasımda, Xbox One ile aynı günde çıkacak. Oyunun yayınlanan fragmanında dikkat çeken en önemli ayrıntı, Terry Crews’ın misafir olarak görünmesi oluyor.

Assassin’s Creed Origins

Assassin’s Creed Origins‘in hikayesi bir kahini ve onun yandaşlarını öldürmek için memleketine geri dönen, çok üstün güçlere sahip olan bir büyücünün hikayesini anlatıyor. Evcilleştirilmiş bir kuş ile tepeden bakış atabilir, oku fırlattığınızda onun görüşüyle görebilir ve rotasını yönetebilirsiniz. Oyun 27 Ekimde tüm platformlarda çıkmış olacak.

Forza 7

https://youtu.be/Dokpy_KIuyA?list=PL0il2l-B_Wwa6GfRKWiQ_ARje9-QwB7Qc

Forza Motorsport 6‘da 250’den fazla otomobil vardı, şimdi Forza 7 ile birlikte bunun üstüne 450 otomobil ekleniyor ve toplamda 700’den fazla çılgın otomobil oyuncuları bekliyor. Forza 7 beklediğiniz grafik gücü de beraberinde getiriyor, saniyede 60 kare hızında, 4K çözünürlükte oyun keyfi sunacak. Otomobiller çok detaylı ve gerçekçi görüntüleriyle oyunun keyfini daha artıracak gibi görünüyor.

Anthem

Bir önceki gün, EA’nın etkinliğinde Anthem‘in tanıtım niteliğinde fragmanı gösterilmişti. Microsoft’un Xbox E3 2017 etkinliğinde ise oynanış videosu sergilendi. BioWare tarafından geliştirilmiş olan bu oyunun çekici öyküsellikte, iş birliğine dayalı bir oyun olduğu belirtiliyor. Ancak kendisini Destiny gibi rakip nişancı oyunlarından ayıramadığı da belirtiliyor. Bununla birlikte bir farkı var, o da sırta takılan jet motorları… Bunlar sayesinde bir tür tropik yaratık diyarının üstünde arkadaşlarınızla uçabilirsiniz. Oyunun 2018’de yayınlanacağı belirtiliyor.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

Vestel ve Türk Telekom’dan Vestelcell iş birliği

Vestel ile Türk Telekom, mobil alanda önemli bir iş birliğine imza atıyor. Konuyla ilgili olarak yayınlanan basın açıklamasına göre, millî sorumluluk yaklaşımıyla ülke ekonomisine...

GM 21 Pro İncelemesi

General Mobile, Türkiye akıllı telefon pazarının en önemli markaları arasında yer alıyor. Uzun süre boyunca "yerli" denince akla gelen ilk isim olan General Mobile,...

Oppo A54 Türkiye’de satışa sunuldu, işte fiyatı

Oppo, mart ayının sonunda tanıttığı, teknolojiyi daha eğlenceli hale getirmek için tasarlandığını dile getirdiği A Serisi'nin yeni modeli A54'ü tüketicilerle buluşturdu. Oppo A54, şık...

Microsoft Windows 11 için açılış sesleri videosuyla yeni bir işaret veriyor

Microsoft, Windows 11 ile ilgili ipuçlarını paylaşmaya devam ediyor. YouTube'da yayınladığı yeni bir videoda yazılım devi, Windows'un çeşitli sürümlerinden oluşturduğu 11 dakikalık bir başlangıç...

OnePlus Nord CE 5G resmiyet kazandı: Snapdragon 750G, 64 megapiksel kamera

OnePlus varlığını daha önce duyurduğu yeni orta segment telefonu Nord CE 5G'yi resmen gözler önüne çıkardı. Şirketten yapılan açıklamada, OnePlus Nord CE 5G ile...