Microsoft Windows 10 kilidini Bluetooth ile açacak uygulamayı test ediyor

microsoft windows 10 phone sign-in beta

Microsoft Windows 10 için hazırladığı Authenticator uygulamasının yeni bir sürümünü test ediyor. Varlığı “WalkingCat” rumuzlu Twitter kullanıcısı tarafından keşfedilen yeni sürüm, “Phone Sign-In Beta” adını taşıyor. Güncellenen uygulama, kullanıcılara Windows 10 bilgisayarlarının kilidini Bluetooth aracılığıyla açma imkanı sağlıyor. Bunun için cihaz listesinde ilgili cihazın isminin üstüne dokunmak yeterli oluyor.

Microsoft bir süredir Windows 10 bilgisayarlara şifreye ihtiyaç duyulmaksızın giriş yapılabilmesi için yeni yollar sunuyor. Parmak izi tarayıcıları ve kameralardan destek alan Windows Hello uygulaması, söz konusu yeni yollar içinde en ilgi çekicisi olma niteliğini taşıyor.

Halihazırda beta testleri Microsoft içinde devam eden yeni Authenticator sürümü, sadece Windows 10 Mobile işletim sistemli akıllı telefonları destekliyor gibi gözüküyor. Şu an için, şirketin uygulamanın iOS ve Android sürümlerini kullanıma sunmasına pek ihtimal verilmiyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube Kids uygulaması artık Türkiye’de

YouTube yetişkinler kadar çocuklar için de epey popüler platformlardan bir tanesi. Çocuklar daha bebekliklerinden itibaren YouTube'dan oynatılan videolarla büyüyor desek yanlış olmaz. Bu durumu...

Apple iMac M1 işlemci ve parlak renklerle yenilendi

Apple daha ince bir tasarıma, yeni M1 işlemciye ve parlak renk seçeneklerine sahip yeni iMac masaüstü bilgisayarını tanıttı. Klasik renkli iMac'lere bir tür saygı...