Microsoft yeni Windows 10 güncellemesi için ilk detayları paylaştı

Microsoft, 2021’in ilk yarısında yayınlanacak olan 21H1 olarak da anılan yeni Windows 10 güncellemesiyle ilgili ilk detayları paylaştı. Yazılım devi, bu güncellemenin uzun süredir beklendiği gibi küçük ölçekli olacağını doğruladı.

Microsoft’ta Windows Hizmet ve Teslimattan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yapan John Cable, ilk kez bir H1 güncellemesinin hizmet teknolojisini kullanarak optimize edilmiş biçimde sunulacağını belirtti.

Bunun küçük bir güncelleme paketi olan 21H1 için süslü bir ifade olduğu söylenebilir. Güncellemeyle az sayıda değişiklik yapılacak ve mevcut özelliklerden bazıları iyileştirilecek. Microsoft geçtiğimiz ekim ayındaki güncellemede de bu yaklaşım doğrultusunda hareket etmişti.

Cable da şimdiye kadar genellikle yılın ikinci yarısındaki Windows 10 güncellemelerinin küçük ölçekli olduğunu belirtti. Microsoft yöneticisi 21H1’de güvenliği, uzaktan erişimi ve kaliteyi artırmaya odaklandıklarını ve büyük bir değişikliğin yapılmayacağını ifade etti.

Cable bazı yenilikler konusunda biraz daha fazla bilgi vermeyi de ihmal etmedi. Microsoft, çoklu kamera desteği ve Windows Defender Uygulama Koruması’nda çalışma gibi özelliklerle Windows Hello’yu iyileştirecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Galaxy A30s Android 11 ile güncelleniyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Google Workspace ve Google Sohbet şimdi herkesin kullanımına açıldı

Microsoft yeni Windows 10 güncellemesini beta kanalında dağıtıma çıkarmış durumda. Güncellemenin tüm kullanıcılara dağıtımının ise mayıs ayı itibarıyla başlaması bekleniyor.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

Microsoft Windows 10 desteğinin bitiş tarihini açıkladı

Microsoft, Windows 10 için verdiği desteği 14 Ekim 2025'te sonlandıracağını açıkladı. Bu tarih, işletim sisteminin çıkışından 10 yıl sonrasına tekabül ediyor. Microsoft, Windows 10'un...

Babalar Günü için hediye önerileri – Video

Babalar Günü için çok az bir zaman kaldı. 20 Haziran, yani önümüzdeki pazar kutlanacak olan Babalar Günü için henüz bir hediye düşünmediyseniz, alışverişe çıkmadan...

Google Workspace ve Google Sohbet şimdi herkesin kullanımına açıldı

Google bugün, Google hesabı olan herkesin kullanabileceği, Workspace uygulama ve hizmet paketindeki bazı değişiklikleri duyurdu. Google, Workspace uygulamalarının üç milyardan fazla kullanıcısı olduğunu söylüyor,...

Hades 13 Ağustos’ta Xbox ve PlayStation’a geliyor

Supergiant Games'in roguelike oyunu Hades, 13 Ağustos'ta Xbox ve PlayStation konsollarına geliyor. Oyun Xbox One, Xbox Series X/S, PS4 ve PS5 için satışa sunulacak....