Microsoft yeni Windows 10 güncellemesi için ilk detayları paylaştı

Microsoft, 2021’in ilk yarısında yayınlanacak olan 21H1 olarak da anılan yeni Windows 10 güncellemesiyle ilgili ilk detayları paylaştı. Yazılım devi, bu güncellemenin uzun süredir beklendiği gibi küçük ölçekli olacağını doğruladı.

Microsoft’ta Windows Hizmet ve Teslimattan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yapan John Cable, ilk kez bir H1 güncellemesinin hizmet teknolojisini kullanarak optimize edilmiş biçimde sunulacağını belirtti.

Bunun küçük bir güncelleme paketi olan 21H1 için süslü bir ifade olduğu söylenebilir. Güncellemeyle az sayıda değişiklik yapılacak ve mevcut özelliklerden bazıları iyileştirilecek. Microsoft geçtiğimiz ekim ayındaki güncellemede de bu yaklaşım doğrultusunda hareket etmişti.

Cable da şimdiye kadar genellikle yılın ikinci yarısındaki Windows 10 güncellemelerinin küçük ölçekli olduğunu belirtti. Microsoft yöneticisi 21H1’de güvenliği, uzaktan erişimi ve kaliteyi artırmaya odaklandıklarını ve büyük bir değişikliğin yapılmayacağını ifade etti.

Cable bazı yenilikler konusunda biraz daha fazla bilgi vermeyi de ihmal etmedi. Microsoft, çoklu kamera desteği ve Windows Defender Uygulama Koruması’nda çalışma gibi özelliklerle Windows Hello’yu iyileştirecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Galaxy S21 için Android 12 beta sürümünün dağıtımı başlıyor

Microsoft yeni Windows 10 güncellemesini beta kanalında dağıtıma çıkarmış durumda. Güncellemenin tüm kullanıcılara dağıtımının ise mayıs ayı itibarıyla başlaması bekleniyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Netflix The Crown ile Emmy ödüllerinde şov yaptı

Netflix, popüler yapımlarından The Crown ile 2021 Emmy ödüllerinde adeta şov yaptı. Şirket toplamda 44 ödül kazanırken, bu ödüllerden 11 tanesini The Crown getirdi....

Okul için teknolojik ürün tavsiyeleri – Video

Okullar açıldı, yüz yüze eğitim başladı. İlkokul, ortaokul ve lise kademelerinin ardından üniversitelerde de eğitim-öğretim dönemi başlıyor. Okullar açılmış olsa da, alışverişler devam ediyor,...

Zynga’dan Snap Games için ReVamp adlı Among Us klonu

Zynga, cuma günü yaptığı duyuruyla Snapchat'in oyun platformuna ReVamp adlı bir sosyal aldatma oyununu çok yakında getireceğini duyurdu. Among Us gibi oyunların popülerliğinden ilham...