Meizu 18 serisinin ekran özellikleri açıklandı

Meizu, 18. yaş kutlamalarına mart ayının ilk günü itibarıyla başlayacak. Şirket bu kutlamalar çerçevesinde 3 Mart’ta Meizu 18 ve 18 Pro isimli telefonlarını da tanıtacak. Tanıtım için geri sayım devam ederken, telefonların ekranlarına dair yeni detaylar açıklandı.

Meizu’nun Weibo sayfasında yapılan paylaşıma göre, Meizu 18 6.2 inç büyüklüğünde bir ekranla gelecek. Kenarlara doğru kavis yapan bu ekranın orta üst kısmında ön kameranın yerleştirildiği bir delik yer alıyor.

Meizu 18 Pro’da ise kullanıcıları QHD+ çözünürlüklü bir ekran bekliyor. Bu ekranın üzerinde 2.5D kavisli cam yer alıyor. Bu telefonda da ön kamera ekranın orta üst kısmındaki deliğe yerleştirilmiş.

meizu 18 pro Meizu 18 serisinin üyelerinin birbirlerinden farklı teknik özelliklere sahip olması bekleniyor. Meizu 18’in kalbinde Qualcomm Snapdragon 870’in olacağı, Pro versiyonun ise Snapdragon 888 işlemci taşıyacağı söyleniyor. Meizu 18 Pro’nun boyut bakımından daha büyük olması, pil kapasitesinin ve şarj hızının da daha yüksek olması öngörülüyor.

meizu 18 Meizu 18 ve Meizu 18 Pro, kutularından şarj adaptörü olmadan çıkacak. Çinli üretici, şarj adaptörü konusunda Apple ve Samsung’un yolundan gideceğini daha önce açıklamıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Chrome Android için site izinlerini daha kolay yönetme imkanı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
iPhone 13 çentiği yüzde 25 oranında daha küçük olacak

Google arama gelirleri rekor kırdı, YouTube gelirleri patladı

Google, geride kalan üç aylık dönemde 17,9 milyar dolarlık rekor bir kâr elde etti ve bu finansal tablolar sayesinde, COVID-19'a rağmen yükselen diğer teknoloji...

Instagram 16 yaşından küçükler için hesapları varsayılan olarak gizli yapıyor

Facebook'a ait Instagram, uygulamayı gençler için daha güvenli hale getirmek için tasarladığı çeşitli değişiklikleri kullanıma sunuyor. Artık, hizmete kaydolan ve 16 yaşından (veya belirli...

iPhone 12 satışları Apple’a durgun dönemde rekor gelir ve kâr getirdi

Apple'ın rekor kıran kazanç raporları dizisi açıklanan en son çeyrek raporuyla birlikte devam ediyor. Şirket, geride kalan Nisan-Haziran 2021 döneminde 81,43 milyar dolar gelir...