Mark Zuckerberg Facebook üzerinden canlı soru-cevap seansı düzenleyecek

mark zuckerbergFacebook canlı yayın özelliğini tanıtmak ve canlı yayınları hizmetinin temel parçalarından biri haline getirmek için ciddi bir çaba sarfediyor. Sosyal paylaşım sitesinin CEO’su Mark Zuckerberg, daha önce Facebook Live aracılığıyla Uluslararası Uzay İstasyonu’ndaki astronotlarla konuşmuştu. Zuckerberg, şimdi de canlı yayında Facebook kullanıcılarından gelen soruları yanıtlamaya hazırlanıyor.

Sosyal ağın kurucusu, 14 Haziranda Türkiye saatiyle 21:30’da Facebook Live üzerinden bir soru-cevap seansı gerçekleştirecek. Mark Zuckerberg, duyuru paylaşımına gelen yorumlara bakarak yanıtlayacağı sorulara karar verecek.

Facebook’un yeni özelliklerini merak eden veya şirketin yapay zeka çalışmaları hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler, ihtiyaç duydukları bilgileri şirketin en yetkili ağzından duyabilecekler. Söz konusu yayının oldukça yüksek bir izleyici sayısına ulaşacağı ise şimdiden rahatlıkla söylenebilir. Zuckerberg’in Facebook kullanıcılarının sorularını yanıtlama eylemini pek sık gerçekleştirmediği biliniyor.

Sosyal paylaşım sitesi, canlı yayın özelliğini tanıtmak adına oldukça sıkı bir çalışma yürütüyor. Facebook’un canlı yayın konusuna bu denli yoğun biçimde eğilmesi, Periscope ile bu alana geçtiğimiz yıl adım atan Twitter’ın da kendisini yenilemesini ve hizmetini geliştirmek için daha sıkı çalışmasını sağlıyor.

Ancak Facebook’un bugüne kadar sunduğu araçlar ve sergilediği istekli tutum, canlı video yayını konusunda avantajı ele geçirmesini mümkün kılıyor. Uzun vadede Facebook’un canlı yayın konusunda Twitter’a üstünlük kurması muhtemel gözükse de, fark yaratacak bir özelliğin devreye girmesiyle işlerin dengesinin değişebileceğini de unutmamak gerekiyor.

Intel sızıntısına göre Thunderbolt 5 ile iki kat hız artışı muhtemel

Bir Intel yöneticisi, henüz Intel tarafından resmi olarak duyurulmamış olan yeni nesil donanım arabirim protokolü olan Thunderbolt 5'in ayrıntılarını istemeden sızdırmış gibi görünüyor. Ayrıntılar,...

YouTube’dan reklamsız deneyim için yeni seçenek

Google, YouTube için daha uygun fiyatlı bir abonelik paketini test etmeye başladı. YouTube Premium Lite adını taşıyan bu yeni hizmet, kullanıcılara reklamsız izleme deneyimini...

Galaxy Watch 4 Classic sızıntısı ile yeni Wear OS kullanımda görülüyor

Samsung'un 11 Ağustos'taki Unpacked etkinliğine yaklaşık bir haftalık bir zaman var. 91mobiles tarafından yayınlanan yeni fotoğraflar, etkinlikte görebileceğimiz iki yeniliğe ilk kez gerçek dünyadan...