YouTube yıldızı Logan Paul intihar eden bir kişiyi gösteren videosu için özür diledi

logan paulYouTube yıldızı Logan Paul, ününü kısa video servisi Vine’a yüklediği videolarla kazanmıştı. Paul, yüklediği son videoda bir intihar kurbanının cesedinin açık biçimde görülmesi üzerine sert biçimde eleştirilmişti. Japonya’da “intihar ormanı” olarak da bilinen Aokigahara ormanında çekilen video, Paul’ün YouTube üzerinden yaptığı günlük paylaşımlardan biri olarak yayınlanmıştı.

“Japon intihar ormanında bir ceset bulduk…” başlığıyla YouTube’a yüklenen videoya artık erişilemiyor. Videonun başında kullanıcılara görecekleri konusunda bir uyarı da yapılmıştı. Ancak bu uyarı, milyonlarca kişiyi videoyu izlemekten alıkoymamıştı. Paul’ün kitlesinin büyük kısmını çocukların oluşturması ise işleri biraz daha kötüleştirmişti.

Video, uyarının ardından Paul ve ekibinin geceyi intihar ormanında geçirmek için yaptığı hazırlıkların gösterilmesiyle başlıyor. Paul ve arkadaşlarının ilk umudu ormanda bir hayalet bulmak olsa da, kısa bir süre sonra ekibin karşısına ağaçta asılı bir ceset çıkıyor. Önce uzaktan seslenen ekibin rehberi, ağaçtaki kişinin ölü olduğunun anlaşılmasının ardından polise haber veriyor. Bütün bunlar olurken, kamera da kayda devam ediyor.

Görüntü akarken “İntihar bir şaka değildir” diyen Paul, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Depresyon ve akıl hastalıkları şaka değildir. Biz buraya ormanın perili olduğuna dair haberler üzerine gelmiştik. Ancak böyle bir şeyle karşılaştık.”

Paul, cesedin yüzünü bulanıklaştırmasına ve videoyu gelire kapatmasına rağmen, sosyal medyada sert biçimde eleştirilmekten kurtulamadı. Hem hayranları hem de daha önce Paul’ü tanımayan kişiler, YouTube yıldızını sert dille eleştirdi. Bu eleştiriler üzerine videoyu hemen kaldıran Paul, Twitter aracılığıyla bir özür açıklaması yayınladı.

Logan Paul: Amacım çok izlenmek değildi

Logan Paul açıklamasında öncelikli olarak daha önce böyle bir durumla karşılaşmadığını belirtti. Zaten çok izlenen bir kanala sahip olduğunu ve amacının daha çok izlenmek olmadığını belirten Paul, tek isteğinin intihar konusunda bilinci artırmak olduğunu ifade etti. Elindeki gücü yanlış kullandığını söyleyen YouTube yıldızı, gelecekte böyle bir durumu tekrarlanmayacağını sözlerine ekledi.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Zynga’dan Snap Games için ReVamp adlı Among Us klonu

Zynga, cuma günü yaptığı duyuruyla Snapchat'in oyun platformuna ReVamp adlı bir sosyal aldatma oyununu çok yakında getireceğini duyurdu. Among Us gibi oyunların popülerliğinden ilham...

iPadOS 15 ile M1 iPad Pro’ların yüksek kapasiteli RAM’i daha fazla kullanılabilecek

Geçtiğimiz haziran ayında iPadOS 15'in ön gösterimi yapıldığında Apple'ın geliştiricilere uygulamalarında daha fazla RAM'den yararlanması imkanı sağlanacağı belirtilmişti. Bu sayede, özellikle iPad Pro'larda sunulan...

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...