LG MWC 2018’de V30’un farklı bir versiyonunu tanıtacak

lg v30Barselona’da gerçekleştirilecek 2018 Mobil Dünya Kongresi’nin (MWC 2018) kapılarını açmasına 1 aydan az bir zaman kalmış durumda. Pek çok şirketin MWC 2018’de yeni amiral gemisi ürünlerini tanıtması bekleniyor. LG’nin de adı bu şirketler arasında geçiyor. Güney Koreli üreticinin yeni amiral gemisi G7’yi Barselona’da gözler önüne çıkarması beklense de, şirket farklı bir duyuruya hazırlanıyor. LG V30’un yenilenmiş bir versiyonunu MWC 2018’de tanıtmayı planlıyor.

Şirketin bu doğrultudaki planlarına ilişkin beklenen doğrulama Güney Afrika’dan geldi. LG Güney Afrika ofisinin yönetici direktörü CY Kim, gazetecilere yaptığı açıklamada MWC 2018’de V30’un geliştirilmiş bir versiyonunu tanıtacaklarını belirtti. Kim, amiral gemisi G7 için ise biraz daha beklemenin gerekeceğini ifade etti.

LG’nin G7 ile ilgili çalışmalara en baştan başladığına dair haberler, bir süre önce gündeme gelmişti. LG söz konusu iddiaları yalanlamış ve haberlerin yanlış bilgilere dayanan spekülasyonlardan ötesi olmadığını belirtmişti.

Güney Koreli şirketin V30’un daha gelişmiş bir versiyonu üzerinde çalıştığı da kısa süre önce ortaya çıkmıştı. Söz konusu telefonun LG V30+ alfa adıyla piyasaya sürülebileceği belirtilse de, LG’den bu konuda bir doğrulama gelmemişti. Akıllı telefon pazarında strateji değişikliğine giden LG, amiral gemisi stratejisinde değişiklik yapacağını ve amiral gemisi telefonlarını her yıl yenilemeyebileceğini duyurmuştu.

LG V30 IFA 2017’de tanıtılmıştı

LG V30, geçtiğimiz yılın ağustos ayında Berlin’de düzenlenen IFA 2017’de tanıtılmıştı. V30’un farklı bir versiyonu olan V30+ da kısa süre önce Türkiye’de satışa sunulmuştu.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

İLGİLİ HABERLER