Manşetler

LG V30+ Türkiye’ye iki ayrı yarışmayla birlikte geliyor

LG V30‘un Türkiye’de satışa çıkmasını beklerken, LG V30+ karşımıza çıkıyor. LG Electronics, LG V30+’ın Türkiye’de satışa çıkmasının öncesinde bir hediye kampanyası düzenleyerek bu yeni telefonu karşılıyor.

LG’nin belirttiğine göre, OLED FullVision ekranlı telefon için ocak ve şubat aylarında iki ayrı yarışma düzenlenecek. Kullanıcılara LG V30+, LG HBS-780 Bluetooth kulaklık ve LG Power Bank kazanma şansı sunuluyor.

LG Türkiye’nin nin LG V30+ yarışmalarının ilki, 10 Ocak – 11 Şubat tarihleri arasında LG SmartWorld uygulaması üzerinden gerçekleşecek. Yarışmaya katılmak isteyen kullanıcıların LG SmartWorld uygulamasına girip kayıt yaptırdıktan sonra, V30+ videosunu seyrederek sorulan 5 soruya doğru cevap vermesi gerekiyor.

Soruları doğru yanıtlayan yarışmacılar arasından kazanan talihliler; 1 adet V30+, 10 adet LG HBS-780 Bluetooth kulaklık ve 50 adet LG Power Bank (6500mAh) kazanma şansı yakalayacak. Kazanan talihlilerin listesi 15 Şubat tarihinde LG SmartWorld sayfasından yayınlanacak.

LG, V30+’a özel tüm kullanıcılara açık bir yarışma daha düzenliyor. 15 Ocak – 31 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek bir diğer yarışmasında ise kullanıcılar, öncelikle LG web sitesinde yayınlanacak V30+ videosunu seyredecek. Daha sonra kampanya için açılan siteye kayıt yaptıran ve 5 soruya doğru cevap veren kullanıcılardan 1 kişi V30+, 300 kişi ise HBS-780 Bluetooth kulaklık kazanma şansı yakalayacak. Kazananların listesi, 6 Şubat tarihinde yarışma web sitesinden açıklanacak.

LG V30+ özellikleri

LG’nin belirttiğine göre, V30+ sahip olduğu güçlü video becerileriyle kendisini akıllı telefon sinemacılığında lider yapıyor. Geniş açılı çift arka kamerası çok daha parlak ve canlı renkler için cam bir lense sahip olan sektördeki ilk F1.6 kamera ile destekleniyor. Cine Video modu kullanıcıların herhangi bir videografi eğitimine gerek duymadan V30+ ile film gibi videolar çekmesine imkan veriyor. V30+’ın arkasındaki ana kameranın F1.6 diyafram açıklığı daha aydınlık ve daha dinamik çekimler için içeriye daha fazla ışık girmesini sağlıyor.

Kameranın Manuel Modu, Graphy ile yepyeni bir beceri seviyesine çıkıyor. Herhangi bir fotoğraf meraklısı, Graphy ile sadece görüntüyü seçip deklanşöre basarak kaliteli fotoğraflar çekebiliyor. Kullanıcılar Manuel Mod ile Graphy’nin sitesinden ya da mobil uygulamasından profesyonel görüntüler seçebiliyor ve bunlara beyaz ayarı, deklanşör hızı ve ISO gibi daha önceden belirlenmiş ayarları uygulayabiliyorlar.

LG V30+’ın, 6inç 18:9 OLED FullVision ekranını barındıran gövdesi, V20’dekinden 8 mm daha kısa ve 3 mm daha ince hâliyle hem daha sağlam hem de daha güvenli bir tutuş sağlıyor. V30+, sadece 7.3 mm.’lik kalınlığı ve 158 gr.’lık ağırlığıyla 6 inç ve üstü kategorideki akıllı telefonlar arasında da en hafifi olarak öne çıkıyor. Ön ve arkasını kaplayan kırılmaz cam, tüm kenarları boyunca kıvrılarak düz ve bütünleşmiş bir görüntü ve his veriyor.

Gelişmiş geniş açılı çift arka kamerası modülü 16MP standart açılı ve 13MP geniş açılı kameraya sahip olmasına rağmen V20?nin modülünden daha ufak, böylece de V30+’ın arkadan neredeyse dümdüz görünmesine neden oluyor. En düzgün ve keskin görüntü elde edebilmek için ana standart açılı kamera Optical Image Stabilization (Optik Görüntü Dengelemesi – OIS), Electronic Image Stabilization (Elektronik Görüntü Dengelemesi – EIS) ve Laser Detection Auto Focus (Lazerle Tespit Eden Otomatik Odaklanma) ve Phase Detection Auto Focus’u (Görüntü Evresini Tespit Eden Otomatik Odaklanma) birleştiren Hybrid Auto Focus?a sahip.

V30+ ince ve hafif tasarımıyla güvenliği sağlamlıkla birleştiriyor. V30+?ın sağlamlığını geliştiren ve dayanıklılığını artıran tasarım özelliklerinden biri de kenarları metal bir çerçeve ile entegre eden ve modern binalarda bulunan bir inşaat tekniği olan H-Beam yapısı. Telefon ayrıca hem önde hem de arkada Corning?in en gelişmiş kırılmaz camı olan Gorilla Glass 5’e sahip. V30+, ABD Savunma Bakanlığı?nın sağlamlık konusundaki beklentilerini de karşılıyor. MIL-STD 810G Transit Drop Test’in 14 kategorisini geçerek askeri operasyonlar için yeterliliğini de kanıtladı.

LG, V30+’ta ısının hızlıca dağılması için aşırı sıcak ve soğutma uyguladı. V30+, IP68 su ve toz geçirmezlik özelliği sayesinde hiçbir endişe duyulmadan her ortamda kullanılabiliyor. Telefon, tozdan mükemmel biçimde korunuyor ve 30 dakikaya kadar hiçbir fonksiyonu etkilenmeden 1.5 metre derinlikte suda kalabiliyor. V30+, Quick Charge 3.0 ile tamamen boşalmışken 30 dakikada yüzde 50 şarj olabiliyor. Ayrıca V30+ kullanım kolaylığının son noktası olarak kablosuz da şarj edilebiliyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER