Teknoloji

LG, yeni MyView akıllı monitör serisini duyurdu

lg myview

LG’nin teknoloji dünyasına yeni bir soluk getirmesi beklenen MyView akıllı monitör serisini duyurdu. Bu yeni ser, en üst düzeyden başlayarak 32SR85U, 32SR83U ve 32SR70U olmak üzere üç modelden oluşuyor. Bu ürün yelpazesi, hem ofislerde hem de ev eğlencesinde çıtayı yükseltmeye aday görünüyor.

LG MyView monitörler: Çok yönlü ekran deneyimi

Ekran panellerine dair teknik özelliklere değinecek olursak; tüm modeller, 31.5 inç boyutunda IPS LCD panel ile geliyor ve 4K çözünürlük, 60Hz tazeleme oranı, 5ms tepki süresi gibi özellikler sunuyorlar. Bunun yanı sıra, DCI-P3 renk gamını yüzde 95 oranında kapsama ve HDR10 desteği gibi özellikler de mevcut. Parlaklık değerleri açısından, 32SR70U modeli 350cd/m2 iken, 32SR85U ve 32SR83U modelleri 400cd/m2 parlaklık sunuyorlar.

LG’nin webOS 23 işletim sistemi, tüm modellerde karşımıza çıkıyor ve bu da monitörlerin son televizyon ve monitörler için tasarlanmış en güncel LG işletim sistemini içerdiği anlamına geliyor. Ayrıca, monitörler dahili hoparlörleri ve kablosuz bağlantı seçenekleri ile donatılmış durumda, bu sayede hepsi bağımsız birer akıllı TV olarak kullanılabiliyor. LG’nin web kamerasını destekleyen bu monitörler sayesinde, video aramaları için de ideal bir kullanım sunuyorlar. Üstelik, 32SR85U modeli, kutu içeriğinde bir web kamerası ile birlikte geliyor.

lg myview

Kablosuz bağlantı konusunda ise Wi-Fi ve Bluetooth opsiyonları mevcut; ancak LG henüz Wi-Fi ve Bluetooth sürümleri hakkında bilgi vermedi. Kablolu bağlantı seçenekleri arasında ise tüm modellerde 2 adet HDMI portu bulunuyor. 32SR85U’de ayrıca 90W güç çıkışına sahip 3 adet USB Tip-C portu yer alırken, 32SR83U modelinde aynı portlardan 65W güç çıkışına sahip olanları mevcut. 32SR70U ise 45W güç çıkışına sahip tek bir USB Tip-C portuna sahip ve ayrıca diğer modellerde bulunmayan 2 adet USB Tip-A 2.0 portu bulunduruyor.

Fiyatlandırma ve erişilebilirlik konusunda LG, yeni MyView monitör serisini 9-12 Ocak tarihleri arasında Las Vegas’ta gerçekleşecek olan CES 2024 fuarında sergileyecek. Şirketin, etkinlik sırasında fiyatlandırma ve piyasaya çıkış tarihleri hakkında da bilgi vermesi bekleniyor. Teknoloji severler, bu etkinlikte LG’nin en yeni ekran teknolojilerini ve akıllı özellikleri yakından görebilecekleri için büyük bir heyecan içerisinde.

İLGİLİ HABERLER