Lenovo Yoga AIO 7 telefonlar için döndürülebilir ikinci ekran işlevi görecek

google news abone ol

Lenovo Yoga AIO 7 adını taşıyan 27 inç büyüklüğünde 4K çözünürlüklü ekrana sahip yeni masaüstü bilgisayarını tanıttı. Bilgisayarın en dikkat çekici yönü ise ekranın 90 derece döndürülebilmesi ve dikey vaziyette kullanılabilmesi oluyor. Bu yıl içinde piyasaya çıkacak AIO 7 için henüz bir fiyat açıklanmış değil.

Kullanıcılar akıllı telefonlarının ekranlarını 27 inçlik dönen monitöre kablosuz olarak bağlayabilecek. Bunun için telefonun DLNA, AirPlay, Miracast veya LElink teknolojilerinden birini desteklemesi gerekiyor.

Dikey videolar sosyal medyada yaygınlaştığı için dönen ekranlı tasarımlar da popüler hâle gelmiş durumda. Dolayısıyla AIO 7’nin dikey video ve fotoğraf düzenleyen içerik yapımcıları için doğru bir cihaz olacağı söylenebilir. AIO 7’nin büyük ekranda TikTok keyfi için de uygun bir araç profili çizdiğini belirtmekte fayda var.

Lenovo Yoga AIO 7 telefonlar için döndürülebilir ikinci ekran işlevi görecekMasaüstü bilgisayar AMD’nin Ryzen 6000 işlemcileriyle geliyor. AMD Radeon RX 6600M ekran kartı da opsiyonel seçenekler arasında yer alıyor. Kullanıcılar AIO 7’yi USB-C kablosuyla dizüstü bilgisayara bağlayabiliyor ve aynı aksesuarlarla iki cihazı birden kontrol edebiliyor.

Lenovo Yoga AIO 7 türünün ilk örneği değil. Ancak döndürülebilir ekran deneyiminin her şeyin tek bir yerde toplandığı bir cihazda sunulmasının ilginç bir tercih olduğu söylenebilir.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

Elon Musk yakında insan beynine bilgisayar yerleştirecek

Elon Musk, çarşamba günü düzenlenen "göster ve anlat" başlıklı bir Neuralink etkinliğinde, Elon Musk, beyin-bilgisayar arayüzü üzerinde çalışmalar yapan şirketin cihazlarından birini önümüzdeki altı ay...

ÖNE ÇIKANLAR