Lenovo Legion oyun telefonu için bir onay daha geldi

Lenovo Legion, akıllı oyun telefonuna dair sızıntılar oldukça uzun süredir etrafta dolaşıyor. Geçtiğimiz ay önce Lenovo telefona dair ipuçları veren bir paylaşım yapmıştı. Bundan kısa bir süre sonra da telefonun tanıtım materyallerinden bir kısmı internete sızmıştı. Hedef kitlesi oyuncular olan telefon, yatay kullanıma öncelik veren bir şekilde tasarlandı.

Legion son olarak Çin’de L79031 model numarasıyla 3C sertifikası aldı. Sertifika sayfasında sadece şarj aletinin özelliklerinden bahsediliyor. Model numarası da görülen telefonun 5G desteğine sahip olduğu da sertifika sayfasındaki bilgiler arasında yer alıyor.

Telefonla birlikte gelecek şarj aletinin kapasitesinin 45W olması dikkat çekiyor. Daha önceki sızıntılarda telefonun 90W şarj desteğine sahip olacağı işaret edilmişti. Telefonun farklı versiyonlarının bulunacağını belirten Lenovo, tüm versiyonlarda 90W şarj desteğinin sunulacağını açıklamıştı.

lenovo legion

Lenovo Legion, yenileme hızı 144Hz olan bir ekranla kullanıcıların karşısına çıkacak. Bu ekranın dokunma örnekleme hızı ise 270Hz. UFS 3.0 depolama alanı, LPDDR5 RAM, 64 megapiksel ana kamera, 16 megapiksel geniş açılı kamera ve 20 megapiksel ön kamera da telefonun özellikleri arasında bulunuyor. Ön kameranın telefonun yatay kullanımına uygun olarak kenarından yükseldiğini belirtmekte de fayda var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sharp Aquos R6 ile bir akıllı telefon kamerasında ilk kez 1 inç sensör kullanılıyor

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...