Lenovo K12 ve K12 Pro resmiyet kazandı

Lenovo K12 serisi beklendiği üzere Lenovo’nun ana vatanı Çin’de gözler önüne çıktı. K12 ve K12 Pro, daha önce piyasaya çıkan Motorola telefonların yeniden isimlendirilmiş versiyonları olma özelliğini taşıyor.

K12, Moto E7 Plus ile aynı tasarıma ve özelliklere sahip. K12 Pro ise geçtiğimiz ay Avrupa’da satışa sunulan Moto G9 Power’ın yeniden isimlendirilmiş versiyonu olma özelliğini taşıyor.

Lenovo K12’de 6.5 inç büyüklüğünde HD+ çözünürlüklü LCD ekran bulunuyor. Bu ekranın üzerindeki damla çentik, 8 megapiksel çözünürlüklü ön kameraya ev sahipliği yapıyor. Akıllı telefonun kalbindeki Qualcomm Snapdragon 460 işlemciye 4 GB RAM eşlik ediyor. Cihazın dahili depolama alanı ise 64 GB.

lenovo k12
Lenovo K12

Akıllı telefonun arkasında iki kamera bulunuyor. 48 megapiksel ana kameraya 2 megapiksel derinlik sensörü eşlik ediyor. Telefona ihtiyaç duyduğu enerjiyi 5000 mAh kapasiteli pili veriyor. K12 kutusundan Android 10 ile çıkıyor. Akıllı telefonun Çin’deki satış fiyatı 799 yuan (954 TL) olarak belirlendi. Ancak kısa bir süre için 699 yuan (834 TL) karşılığında cihazı satın almak mümkün olacak.

K12 Pro’da ise ekran büyüklüğü 6.8 inçe çıkıyor. 16 megapiksel çözünürlüklü ön kamera ise ekranın sol köşesindeki deliğe yerleştirilmiş. Telefonun arkasında ise 64 megapiksel ana kameraya 2 megapiksel çözünürlüklü makro kamera ile yine 2 megapiksel olan derinlik sensörü eşlik ediyor.

Telefonun kalbinde Snapdragon 662 işlemci bulunuyor. Bellek kapasitesi 4 GB olan telefonun dahili depolama alanı ise 128 GB. K12 Pro’nun 6000 mAh kapasiteli pili 20W hızlı şarj desteğine sahip.

Lenovo K12 Pro’nun fiyatı 999 yuan (1192 TL) olarak belirlendi. Ancak cihaz ilk etapta 899 yuan (1073 TL) karşılığında satın alınabilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Telegram grup görüntülü görüşmeler için katılımcı sayısını 1000'e çıkardı

Xiaomi Avrupa’da Samsung’u geçme başarısını gösterdi

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, sağlam bir büyüme kaydetmeye devam ediyor. Strategy Analytics'in en son rakamlarına göre şirket, 2021'in ikinci çeyreğinde dünyanın iki numaralı...

Twitter Apple ve Google ile giriş desteğini sunmaya başladı

Twitter, Apple ve Google hesaplarıyla platforma erişimi mümkün kılan üçüncü taraf giriş ve kayıt desteğinin duyurusunu yaptı. Mikro blog servisi, aynı e-posta hesaplarının kullanılması...

Amazon Yüzüklerin Efendisi dizisinin yayın tarihini açıkladı

Amazon uzun süredir beklenen Yüzüklerin Efendisi dizisinin yayın tarihini sonunda açıkladı. Ancak diziyi merak edenlerin hemen heyecanlanmamasında fayda var. Zira Yüzüklerin Efendisi, 2 Eylül...

TCL 20 SE İncelemesi

2021 yerli üretim telefonların yılı oluyor. Özellikle Çinli markaların bu yılın başından itibaren Türkiye'de çeşitli modellerinin üretimine başladığını görüyoruz. TCL de bu markalardan bir...