LastPass’ten açıklama; herhangi bir şifre dışarı sızmadı

google news abone ol

LastPass, AppleInsider tarafından bildirildiği üzere, kullanıcıların yetkisiz giriş denemeleri konusunda bilgilendirildiklerini belirttikten sonra, bir veri ihlali kanıtı olmadığını söylüyor. Parola yöneticisi uygulaması, hiçbir zaman güvenliğinin ihlal edilmediğini ve kullanıcıların hesaplarına kötü niyetli kişiler tarafından erişilmediğini iddia ediyor.

Bir LastPass kullanıcısı sorunu vurgulamak için Hacker News forumunda bir paylaşım oluşturduktan sonra, burada çeşitli şikayetler görülmeye başladı. Söz konusu kullanıcı LastPass’in, ana şifresini kullanarak Brezilya’dan bir giriş denemesi konusunda kendisini uyardığını iddia ediyor. Diğer kullanıcılar, benzer bir şey yaşadıklarını belirterek gönderiye hızla yanıt verdi. İlk paylaşımın sahibinin (@technology_greg) bir tweet’te belirttiği gibi, bazıları Brezilya’dan gelen bir kullanıcı girişi konusunda uyarılırken, diğer kullanıcı girişleri farklı ülkelere kadar takip edildi. Bu, anlaşılır bir şekilde, bir ihlalin gerçekleştiğine dair endişeleri artırdı.

LastPass’in sahibi olan LogMeIn’in küresel iletişim ekibi kıdemli direktörü Nikolett Bacso-Albaum, The Verge sitesine, kullanıcıların aldığı uyarıların “oldukça yaygın botla ilgili etkinliklerle” ilgili olduğunui üçüncü taraf hizmetlerin geçmişteki ihlallerinden kaynaklandığını söyledi. Yani LastPass’in herhangi bir kusuru bulunmuyor.

Basco-Albaum, “Hesaplara başarıyla erişildiğine veya LastPass hizmetinin başka bir şekilde yetkisiz bir tarafça ele geçirildiğine dair herhangi bir göstergemiz olmadığını unutmamak önemlidir.” dedi. “Bu tür etkinlikleri düzenli olarak izliyoruz ve LastPass’in, kullanıcılarının ve verilerinin korunmasını ve güvenliğini sağlamak için tasarlanmış adımları atmaya devam edeceğiz.”

LastPass’in güvenliği gerçekten ihlal edilmemiş olsa bile, burada var olan hesabınıza giriş yapmadan önce kimliğinizi doğrulamak için dış kaynakları kullanan çok faktörlü kimlik doğrulama ile hesabınızı güçlendirmek iyi bir fikir olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
OnePlus 2023'te çıkaracağı belirli Android telefonlara dört yıl güncelleme sunacak

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Arcade’e aralık ayında Dead Cells+ gibi yeni oyunlar geliyor

Apple Arcade, oyun oynamayı seven iPhone, iPad, Mac veya Apple TV kullanıcıları için gerçekten iyi bir arşiv sunuyor. Üstelik Apple, abonelik tabanlı oyun kütüphanesine...

Tesla yıllar süren gecikmenin ardından ilk Semi teslimatını Pepsi’ye yaptı

Elon Musk, perşembe günü, Twitter'ın başına geçmesinen bu yana ilk kez bir Tesla lansman etkinliğinde görüldü. Milyarder iş insanı, ABD'nin Nevada eyaletindeki bir Tesla...

Akıllı saat ve kulaklığı birleştirecek Huawei Watch Buds’ın çıkışı yakın

Son zamanlarda web'de veya sosyal medyada Huawei Watch Buds adıyla anılan ilginç bir cihaza denk gelmiş olabilirsiniz. Bunun bir Huawei hayranı tarafından geliştirilmiş bir...

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

ÖNE ÇIKANLAR