Kim Dotcom’un şifrelenmiş video sohbet servisi MegaChat resmiyet kazandı

megachat-220115

Kim Dotcom’un geliştirme çalışmaları 1 yılı aşkın süredir devam eden şifrelenmiş video sohbet servisi MegaChat, nihayet resmiyet kazandı. Servis şu an için sadece sesli ve görüntülü sohbet imkanı sunsa da, Kim Dotcom yazılı sohbet ve video konferans özelliklerinin de yakında MegaChat’e ekleneceğinin müjdesini verdi.

MegaChat’e giriş yapmak için öncelikli olarak bir Mega hesabı oluşturmak ve bu hesapla Mega’ya giriş yapmak gerekiyor. Girişin tamamlanmasının ardından ekranın sol üst kısmında bulunan Sohbetler ikonuna tıklanınca kullanıcılar MegaChat’e yönlendiriliyor.

MegaChat aracılığıyla sohbet etmek için her iki tarafın da bir Mega hesabının olması isteniyor. Geçmiş sohbetlerin basit bir kaydına ise ekranın sağ tarafından ulaşılabiliyor. İlk etapta biraz fazla basit gibi gözükmesi MegaChat için bir dezavantaj olarak değerlendirilse de, şu an için ücretsiz olan servis Skype ve Google Hangouts gibi rakiplerine kıyasla daha iyi bir koruma vadediyor.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 12 büyük tasarım yenilikleri ve güvenlik özellikleri ile geliyor

Google'ın 2014'ten bu yana en radikal kullanıcı arayüzü değişikliği Android 12 ile birlikte duyuruldu. Android 12'nin yepyeni bir tasarım diliyle geleceği bir süredir konuşuluyordu...

MediaMarkt’tan futbol heyecanını artıracak fırsatlar

Süper Lig geçtiğimiz hafta sonu bitti, şampiyon ve ligden düşen takımlar belli oldu. Diğer ülke ligleri de yavaş yavaş neticeye kavuşuyor. Neyse ki, futbol...