Jony Ive yeteneklerini Airbnb için kullanacak

Apple’ın eski baş tasarımcısı Jony Ive ve şirketi Loveform’un en yeni müşterisi oldukça dikkat çekici bir marka oldu. Loveform, önümüzdeki dönemde Airbnb ile ortak çalışmalar yürütecek.

Airbnb’den yapılan açıklamada, Loveform ile “özel bir iş birliğine” gidildiği belirtildi. İki şirket arasında Airbnb’nin yeni nesil ürün ve servislerinin tasarlanması için uzun süreli bir ilişkin kurulacağı da açıklamada dile getirilenler arasında bulunuyor.

Bu iş birliği çerçevesinde Ive, Airbnb’nin iç tasarım ekibinin gelişmesine de yardımcı olacak. Gelen haberler, Airbnb’nin tasarım ekibinde şu sıra bazı değişikliklerin yaşandığı yönünde. Üç kıdemli tasarımcının ekipten ayrıldığı belirtilirken, tasarım şefi Alex Schleifer’in de yarı zamanlı bir role kaydırıldığı söyleniyor.

Ive ve Airbnb CEO’su Brian Chesky’nin de uzun süredir arkadaş olduğu biliniyor. 2015’te Time dergisi için Chesky’ye dair mini bir profil yazısı kaleme alan Ive, Airbnb’nin web sitesi tasarımını övmüştü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Dijitohum ve Orchestrator LEO'dan veri merkezi yatırım maliyetini düşüren iş birliği

Jony Ive, Apple’dan geçtiğimiz kasım ayında ayrılsa da şirketle bağlarını koparmış değil. Apple hâlâ Loveform’un müşterileri arasında sayılıyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....

Microsoft Office 2021 çıkış tarihi açıklandı, Windows 11 ile aynı gün çıkıyor

Microsoft, perşembe günü ticari müşteriler için Microsoft Office'in bir sonraki kalıcı sürümünü piyasaya sürdü. Ayrıca 5 Ekim'de bireysel tüketiciler için Office 2021 sürümünü yayınlayacağını...