Jony Ive yeteneklerini Airbnb için kullanacak

Apple’ın eski baş tasarımcısı Jony Ive ve şirketi Loveform’un en yeni müşterisi oldukça dikkat çekici bir marka oldu. Loveform, önümüzdeki dönemde Airbnb ile ortak çalışmalar yürütecek.

Airbnb’den yapılan açıklamada, Loveform ile “özel bir iş birliğine” gidildiği belirtildi. İki şirket arasında Airbnb’nin yeni nesil ürün ve servislerinin tasarlanması için uzun süreli bir ilişkin kurulacağı da açıklamada dile getirilenler arasında bulunuyor.

Bu iş birliği çerçevesinde Ive, Airbnb’nin iç tasarım ekibinin gelişmesine de yardımcı olacak. Gelen haberler, Airbnb’nin tasarım ekibinde şu sıra bazı değişikliklerin yaşandığı yönünde. Üç kıdemli tasarımcının ekipten ayrıldığı belirtilirken, tasarım şefi Alex Schleifer’in de yarı zamanlı bir role kaydırıldığı söyleniyor.

Ive ve Airbnb CEO’su Brian Chesky’nin de uzun süredir arkadaş olduğu biliniyor. 2015’te Time dergisi için Chesky’ye dair mini bir profil yazısı kaleme alan Ive, Airbnb’nin web sitesi tasarımını övmüştü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Apple'dan iklim değişikliği ile mücadele için 200 milyon dolarlık fon

Jony Ive, Apple’dan geçtiğimiz kasım ayında ayrılsa da şirketle bağlarını koparmış değil. Apple hâlâ Loveform’un müşterileri arasında sayılıyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HP Envy 14 (2021) İncelemesi

Dizüstü bilgisayar denilince akla gelen ilk markalardan biri olan HP'nin farklı fiyat noktalarına yayılmış çeşitli ürün serileri bulunuyor. Envy serisi, orta segment Pavilion ile...

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...