Ana Sayfa Mobil Geliştiriciler iPhone X'un TrueDepth kamerasıyla neler yapıyor?

Geliştiriciler iPhone X’un TrueDepth kamerasıyla neler yapıyor?

Tayvanlı bir görsel efekt sanatçısının Tumblr üzerinden yaptığı paylaşım, iPhone X’un yeni TrueDepth kamera sisteminin geleceğin uygulamalarına nasıl etki edeceğini gösteriyor.

Moonshine Animation adlı bir kuruluşta çalışan, Asus ve MSI için bazı çalışmalar yapan görsel efekt sanatçısı olarak çalışan Elisha Hung, iPhone X’un kamerasını kullanarak yüz hareketlerini kaydetmiş. Daha sonra Xcode ve Apple’ın yeni artırılmış gerçeklik sistemi ARKit’i kullanarak verileri almış ve bunları üç boyutlu taslaklara dönüştürmüş.

Sonuçta ortaya göz ve ağız bölgelerinde boşluklar olan ve boşlukta hareket eden bir yüz modeli çıkmış. Belki çok fazla anlam ifade etmeyebilir, ancak bu çalışma gelecekte Apple’ın yüz tanıma teknolojisinin kullanılmasıyla neler yapılacağının bir işareti olarak gösterilebilir.

Bu arada Apple’ın TrueDepth kamerasıyla yapılan tek çalışma Hung’a ait değil. Hatchlings adlı bir oyun şirketinin kurucusu Brad Dwyer da kamera sisteminden elde ettiği ham veriyi kullanarak yüzünün üç boyutlu modelini çıkarmış.

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

14,340BeğenenlerBeğen
11,810TakipçilerTakip Et
4,839TakipçilerTakip Et
38,657AboneAbone Ol

İNCELEMELER